dureri in gat si nas uscat infundat

20-06-2012
dei dei
Nu este medic/terapeut
dei dei
Buna ziua, am si eu o problema de 4 ani cu gatul, cam de atunci frecventez la medicul orl-ist, amigdala dreapta colecteaza incontinu un lichid galben urat mirositor, am faringita cronica ma ustura gatul incontinu si mai si ragusesc din cand in cand, am si sinuzita maxilara dreapta, am facut exudate faringiene dar nu iese decat candida, care imi dispare si imi reapare nu pot scapa de ea.am facut si endoscopie din care reiese ca am reflux biliar.Acum sase zile au inceput sa ma doara amigdalele f rau si am fost la Dr orl si am inceput tratament cu penicilina si gentamicina la 12 ore, dupa doua zile amigdalele nu m-au mai durut, dar am simtit ca incepe sa ma usture nasul si gatul pana jos la baza gatului si am ragusit putin, din nas imi curge ceva incolor f vascos si tusec cu foarte putine expectoratii dar din gat le simt, la plamani am fost si sunt curati, inainte am si fumat cativa ani dar nu eram fumatoare inraita.ieri am fost inapoi la DR orl si sa uitat cu oglinda la laringe dar a spus ca nu e rosu deloc.Cu toate astea adunate am inceput sa imi fie frica de un cancer la gat, daca ar fii s-ar vedea cand sa uitat cu oglinda?precizez ca am 28 de ani.Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •