dureri in bratul stang si amorteli

19-09-2011
alina1986
Nu este medic/terapeut
alina1986
buna seara.am si eu o intrebare si sper ca ma puteti ajuta si pe mn cu un rasp.de vreo trei zile am niste dureri in bratul stang cateodata durerea cuprinde chiar si umarul si uneori imi simt si mana amortita.ce poate fi?mentionez ca in ultima vreme am slabit f mult.
4 comentarii
0
19-09-2011, ora 23:03
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
- stai fff mult la calculator si, acea mana iti sta mai mult "in vant"...adica NU sprijinita pe birou? pe marginea unui scaun?
- ai in fata ta ap. de aer conditionat si cel mai mult este in directia acelei maini?
Cele bune,
0
20-09-2011, ora 14:03
alina1986
Nu este medic/terapeut
alina1986
nu stau nici f mult la calculator si nu am nici aer conditionat.azi-noapte am fost la camera de garda si mi-au facut electrocardiograma, ecocardiografie si radiografii.mi-au spus ca inima este in regula deci nu am nici un fel de probleme la inima dar cu radiografiile nu mi-au spus nimic.mi-au spus sa merg la medicul de fam si sa ii arat toate analizele inclusiv radiografiile.ce ar putea fi din moment ce nu exista nici un fel de problema cu inima?
0
01-11-2011, ora 21:52
alina1986
Nu este medic/terapeut
alina1986
a trecut o luna de cand am fost la camera de garda acum iar au inceput durerile dar sunt mult mai mari decat inainte si mai ales noaptea.va rog daca se pricepe cineva sa imi rasp si mie.despre ce poate fi vorba.poate fi de la coloana sau cervicala?mentionez ca ma doare numai bratul stang si cateodata si umarul.
0
01-11-2011, ora 22:28
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna seara, va recomand sa consultati un neurolog pentru a stabili daca aveti sau nu probleme cu coloana, mai ales vertebrele cervicale. O ipoteza ar fi si pozitia de somn si salteaua pe care dormiti, deseori saltelele improprii cauzeaza afectiuni ale coloanei, dar aceasta este doar o ipoteza. Cel mai bine mergeti la un consult neurologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •