dureri groaznice la ciclu

16-11-2011
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua
Am 37 de ani, 1, 64, 45 kg
De 4 ani de cand am nascut prin cezariana am dureri foarte mari la ciclu, dar de vreo 6 luni sunt mai groaznice, pur si simplu parca mi se intareste tot abdomenul de parca urmeaza sa-mi pocneasca toate intestinele plus ca am o durere care persista tot timpul in partea stanga jos si urca uneori pana aproape sub coaste., parca m-ar taia un cutit.Am dureri mari de stomac si deasupra buricului, si toate astea numai la ciclu..Ecografiile sunt normale, dar eu nu ma simt bine deloc.Am noduli la ambii sani care ma dor foarte tare dar mi s-a zis sa nu ma ingrijorez ca sunt pe baza hormonala.Analizele hormonale mi-au iesit bune in afara de cortizol care a iesit foarte mare.Urmeaza sa fac din nou un control ginecologic mai amanuntit.Ciclul de fiecare data imi vine mai devreme cu 5 zile..
Va rog sa ma sfatuiti, ce investigatii sa fac fiindca nu mai rezist, mi-am distrus stomacul cu atata ketonal, no-spa, , pana si tramadol am luat intr-o zi fiindca n-am mai rezistat durerii.
MULTUMESC
1 comentarii
0
18-11-2011, ora 19:23
eruve
Nu este medic/terapeut
eruve
Doamna Ema, imi pare sincer rau pentru suferinta dumneavoastra...
Ce va pot sfatui este sa luati supozitoare indometacin plus nurofen pentru dureri menstruale si nu mai mancati ceapa, usturoi si condimente iuti inainte de menstruatie credeti-ma va veti simti mai bine.
Inca ceva, incercati medicamente homeopatice dau rezultate eu iau in alta afectiune dar va spun sunt mai sanatoase incercati sa beti ceaiuri. cautati pe internet ce ceaiuri va pot ajuta in cazul dumneavoastra si cumparati.medicamentele naturiste si ceaiurile sunt mult mai sanatoase dar si mai ieftine...eu mereu am fost sceptica dar sa stiti ca m-au surprins enorm cu adevarat functioneaza dar trebuie sa avem putin mai multa rabdare.
Eu va doresc numai bine si multa sanatate atat dumeavoastra cat si copilului!

Eruve.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.