de cativa ani am dureri frecvente de cap in partea dreapta

30-04-2010
Mihaiss
Nu este medic/terapeut
Mihaiss
de cativa ani incoace am dureri frecvente de cap in partea dreapta.am observat ca daca ma apas deasupra sprancenei drepte imi trece pentru cateva secunda dupa care revine.am fost la neurolog, orl, oftalmolog, stomatolog.am facut electroencefalograf din care neurologu mi-a spus ca e cefalee.restul doctorilor spuneau ca sunt ok.nu am ameteli dar durerile le am doar dimineata intre orele 6 si 7.ma trezesc cu ochiul umflat, nu vad bine si nu aud bine cu partea dreapta desi mi-am facut analize la urechi, ochi si dinti.reusesc sa le calmez cu algocalmin dar urmatoarea dimineata iarasi le am.trebuie sa stau cu algocalminul langa mine.a devenit un obicei sa-l iau in fiecare dimineata.am incercat sa vad daca durerile provin din activitatile mele zilnice dar nu am reusit sa aflu nimic..va rog sa ma ajutati.Multumesc
5 comentarii
0
30-04-2010, ora 19:10
Mihaiss
Nu este medic/terapeut
Mihaiss
am uitat sa precizez ca durerile se intind uneori pana la nivelul umerilor.ma doare ochiul drept si partea dreapta a fetei, chiar si dintii.daca stau bine sa ma gandesc nu m-a durut niciodata partea stanga sau amandoua impreuna.
0
30-04-2010, ora 21:13
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Ai auzit de homeopatie ? Te-as sfatui sa incerci si la un medic homeopat, dar ai nevoie de un medic homeopat bun.In cazul in care nu cunosti niciunul ti-as putea recomanda un homeopat bun, spune-mi doar in ce oras locuiesti ?
0
01-05-2010, ora 16:19
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
da un search pe google "nevralgie de trigemen" si vezi daca te regasesti in simptome

Nevralgia de trigemen, cea mai frecventă dintre toate nevralgiile, este caracterizată de dureri severe, ascuţite, asemănătoare şocurilor electrice, localizate la nivelul unei jumătăţi de faţă. Durerea este declanşată frecvent de vorbit, mestecat sau spălatul pe dinţi.
Nevralgia de trigemen numită şi "tic dureros" constă în dureri recurente pe o parte a feţei. Durerea, ce rezultă prin afectarea uneia sau mai multor ramuri din cele 3 ale nervului trigemen, poate fi descrisă că o senzaţie de tăietură dureroasă, ce apare într-o regiune a feţei. Din motive necunoscute, afecţiunea apare mai frecvent pe partea dreaptă a feţei decât pe cea stângă şi nu apare simultan în cele două părţi.
Semnele  şi simptomele nevralgiei de trigemen
Scurte flash-uri de durere fulgerătoare la nivelul buzelor, gingiilor, obrajilor, bărbiei sau, rareori, frunţii.
0
03-05-2010, ora 13:45
Mihaiss
Nu este medic/terapeut
Mihaiss
sunt din baia mare
0
03-05-2010, ora 14:28
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Dr. Muresan Alina - Baia Maree
Medic general cu specializare in homeopatie
STR.PROF.DR.GH.MARINESCU NR 3, Baia mare
Tel: 0744761988
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •