dureri dupa operatie.

22-11-2012
roxanafetita
Nu este medic/terapeut
roxanafetita
Buna ziua! Ma numesc Roxana si am 20 de ani. Saptamana trecuta, marti am fost operata, avand sindrom de jonctiune pieloureteral drept mi s-a facut pieloplastie. Sunt foarte speriata deoarece ma ustura operatia ingrozitor dupa ce mi-au fost scoase firele (dupa 8 zile), incizia a fost destul de vasta 20 cm si ustura pe intreaga lungime. Ce sa fac? :(( iau fiole de agocalmin pentru calmarea durerilor, dar in zadar.:( E dormal sa ma usture atat de tare?
1 comentarii
0
24-11-2012, ora 12:52
lyannaxyz
Nu este medic/terapeut
lyannaxyz
Roxana e normal sa te doara.Anul trecut am avut o interventia abdominala pe o lungime de 20 cm.La control am intrebat asistenta daca e normal sa am durere si simteam ca pielea de pe burta se stringe.A spus ca e normal ptr-ca in interior e mediu umed si se vindeca in timp.Am luat si eu algocalmin si cu crema de galbenele am mangaiat burtica (uns) fara sa ating cusutura, ptr a da elastcitate pielei.Sa te ingrijoreze daca se inroseste, umfla..locul sau in imprejurime.
Oricum vei merge la control...asa se obisnuieste.Sanatate si rabdare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul