dureri de stomac si de burta plus altele

03-11-2008
realstrike
Nu este medic/terapeut
realstrike
Buna ziua. Am si eu cateva intrebari... nu stiu ce se intampla.
La inceput am avut dureri de stomac care veneau cu saliva si simtome de voma, apoi sau dus la burta cu intepaturi. Durerile de stomac inca erau. Nu pot iesi cu scaunul. Imi este rau, si ametesc cand ma ridic din pat. Dimineata am iesit cu treaba mica mai mult spre ROSU si in timp ce urinam se deschidea la culoare spre galben tulbure. Ce poate fi??? Si inca simt ca am ceva in burta. Aseara burta era tare.
Va multumesc!
9 comentarii
0
03-11-2008, ora 13:58
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
O combinatie frumoasa de diskinezie biliara si colon iritabil ambele pe fond nervos si foarte probabil o infectie urinara.La care s-a adugat si un blocaj energetic pe chakra 1 cu perturbarea fluxului energetic pe axul principal.
incearca:Gasex+Biotic+Magne B6.Obligatoriu 1, 5 l lichid baut cate putin si des(felul in care bei apa este extrem de important).O cana de ceai de anghinare dimineata pe stomacul gol(daca nu-ti place gustul adauga un pic de lamaie).
Iar extrem de important Biotics si orice produs pe baza de lactobacili nu se ia in combinatie cu antibiotice.
Daca nu se amelioreaza in cca 2 saptamani,
Dr.Gheorghiu Mihaela
0
03-11-2008, ora 16:51
martika_gemenii
Nu este medic/terapeut
martika_gemenii
Buna ziua ! Ca tot omul am si eu problemele mele de sanatate. Apelez si pe aceasta cale la un cunoscator, sper medic, pentru un sfat. De vreo 3 ani dimineata ma scol cu senzatia de corp strain in git si chiar ma inec daca n-o scuip afara. Este o flegma maronie, gelatinoasa, urmata, daca insist cu tusa, de un lichid usor maroniu.Apoi mi se um[ple nasul si ca la un guturai, trebuie sa-mi suflu nasul sa-l eliberez. Dupa care toata ziua nu am nimic ! Respir normal pe nas, dorm cu respiratie nazala, fara greutate in respiratie. Dar dimineata, obligatopriu aceeasi ritual de eliminare a acelei flegme, destul de greu, cu o tusa urata. Si am o respiratie rau mirositoare Sunt convinsa ca de la aceasta secretie, este.. Dantura mi-e pusa la punct.
Nu sunt fumatoare, nimeni in casa nu fumeaza. Am fost la medici si la ORL.Am facut exudat faringian: nimic.Cu stomacul, stau bine. Am fost la Biorezonanta si mi s-a spus ca este o secretie al tiroidei. Dar nu mi-au dat tratament, cica este o simptoma a virstei ! Doamne, dar chiar asa ????? Am doar 53 ani. Mi-e tare greu cu chestia asta zi de zi, deja cred ca si vecinii ma cunosc dupa tusa urata de dimineata, care se aude in baie, vrind nevrind. Daca aveti o idee despre ce este vorba, sunt o buna pacienta. Astept un raspuns cit mai repede. Tratament medicamentos nu am facut, pentru ca nu am stiut ce ? Multumesc. Marta
0
03-11-2008, ora 20:15
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Aparatele de biorezonanta sunt extraordinare atunci cand interpretarea e facuta corect.Aceste aparate sunt extrem de eficiente si ajuta enorm de mult in orientarea diagnostica.Este important ca medicii ce lucreaa cu ele sa aibe cunostinte solide de biochimie si biofizica.

Avand in vedere analizele efectuate si rezultatele obtinute, putem dezbate mai departe.
In mod normal, secretia mucusului este continua, iar cand exista toxine in organism intr-o cantitate mai mare apare reactia de aparare a acestuia.Mucusul acumulat in timpul noptii datorita pozitiei declive, in momentul ridicarii, astupa caile respiratorii jenand receptorii locali si/sau declansand reflexul de tuse.Prin contractura musculaturii esofago-gastrice se produce refluxul lichidului gastric.Culoarea maronie provine de la toxine(alimentare, noxe de mediu sau munca, medicamente etc)sau datorita efortului ruperii unor vase sanguine mici(caz in care apar firisoare rosietice).
Mirosul neplacut al respiratiei se datoreaza, luand in considerare rezultatul controlului stomatologic, cel mai probabil tulburarilor florei intestinale sau combinatiilor alimentare necorespunzatoare.
Starea de sanatate se caracterizeaza prin starea de bine, deci asocierea unui simptom cu o varsta nu este o solutie.Intotdeauna trebuie si exista o cale de inlaturare a cauzei efectului;aceasta trebuie cautata si rezolvata, nu doar efectul.Important este neabandonarea luptei si pe primul loc increderea in D-zeu(El arata intodeauna caile, de noi depinde receptia).

Zilnic 2-2 ½ l lichid din apa plata, fructe, supe, ciorbe.Lichidele se beau in inghitituri mici pentru favorizarea absorbtiei.Astfel se face si detoxifierea.O parte din lichide ar fi bine sa fie ceaiuri detoxifiante.Asa cum celulele sunt inzestrate cu incarcatura electrica si toxina se caracterizeaza prin polaritate.Este bine ca ceaiul sau detoxifiantul sa se asocieze cu relaxare(dupa rugaciune sau impreuna cu muzica, film, carte)
Este bine ca o perioada sa se reduca carnea la o data pe saptamana si sa nu se combine cu paine, malai, cartof, orez, ci numai cu salate.
Pentru reechilibrarea florei intestinale iaurt simplu zilnic de preferat preparat in casa sau capsule cu Acidophyllus.
Sanatate si lumina
Dr Gheorghiu Mihaela, -
0
03-11-2008, ora 20:50
martika_gemenii
Nu este medic/terapeut
martika_gemenii
Dna doctor Gheorghiu Mhaela, va multumesc pentru raspunsul prompt si cred...foarte bun.!!! Ma recunosc in vorbele dvs cu alimentatia nepotrivita. Sincer, nu v-am spus ca in urma unui cancer mamar, acum 5 ani, am tinut un regim sever, alimentar (total vegetarian) cu detoxifiere a organismului cu ajutorul aloe vera gel, am consumat multe imunomodulatoare si suplimente alimentare.timp de 3 ani, dupa care am cam revenit la un regim normal cu carne de pui si peste, in principiu.Dar am mai facut si excese si am gustat si carne de porc, adevarat mai rar.(de pofta) De 2 ani nu mai folosesc suplimente alimentare, din motiv de neglijenta si cam tot de atunci au inceput problemele mele de care v-am scris. Asa ca m-am si ingrasat, cea ce nu este bine pentru o bolnava de cancer si aveti dreptate cam amestec mancarurile. Apa in principiu beau, dar nu ajung la 2 litrii, doar vara. Imi dau seama ca aveti dreptate, ma recunosc perfect in vorbele dvs. Am sa fiu o buna, "pacienta" si revin, macar in parte, la o alimentatie corecta, la tot ce ati spus sa fac si astept sa-mi treaca toata aceste probleme neplacute. Daca as fi banuit ca acesta este motivul...demult ma cuminteam ! Oricum va multumesc din suflet, m-am linistit ca deja ma gindeam la lucruri mai grave.Odata patita, suflu si in iaurt. Recunosc ca ar fi trebuit sa fiu mai atenta din aceeasi motiv. multumesc si va doresc si dvs.toate cele bune. Marta
0
03-11-2008, ora 21:05
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Ma bucur ca am fost de ajutor.Este important cum gandim si ce mancam.
Sanatate si Lumina sa va insoteasca
0
23-11-2008, ora 18:34
iarna
Nu este medic/terapeut
iarna
Stimata doamna doctor, va rog sa imi recomandati un cabinet din Bucuresti si un medic care stie sa interpreteze foarte bine rezultatul unui test cu biorezonanta. Vreau sa fac acest test insa nu stiu la ce medic si in ce cabinet ?
0
23-11-2008, ora 19:59
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
cunosc un medic ce detine aparatul, insa nu are cursuri si nu stiu cum lucreaza din pacate.ti-am lasat adresa mea de email in casuta de mesaje
0
18-11-2010, ora 12:46
daniella123
Nu este medic/terapeut
daniella123
Buna ziua
as avea si eu nevoie de niste sfaturi in legatura cu problemele de burta, de stomac, , spune-ti ma rog imi puteti da o adresa de mail valabila unde putem discuta. va multumesc anticipat
0
22-01-2014, ora 10:09
ankaraluka
Nu este medic/terapeut
ankaraluka
Buna ziua,
As avea si eu o intrebare. De ceva vreme prietenul meu intampina niste dureri de stomac dimineata dupa ce se trezeste, chiar cand sa-si bea shake-ul de proteina. El are un program strict de mancat..mananca des si cat de sanatos posibil si mai putin, avand si un program strict de antrenamente la sala de forta, dar nu se infometeaza.nu lasa sa se ajunga la senzatia de foame si seara inainte de culcare bea un shake de proteine ca si dimineata. De la ce ar putea fi acele dureri de stomac? Este motiv de ingrijorare? Nu in fiecare dimineata le are. Si il doare chiar cand bea shake-ul de proteine...cand ajunge shake-ul in stomac mai bine zis si durerea tine in jur de 10 secunde. Va rog tare mult sa ma lamuriti si va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipatia - primul ajutor
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  • O proteină recent descoperită în intestin ar putea juca un rol cheie în constipație
  •