dureri de stomac

14-08-2007
Dan 1980
Nu este medic/terapeut
Dan 1980
ce medicamente sa iau? in prezent urmez cu Losec de 10 mg de doua ori pe zi, Sucralan(4 g pe zi) si Motilium de 10 mg de trei ori pe zi. Durerile de stomac nu inceteaza, simt o usturime mare in capul pieptului care urca spre inima si am si o senzatie de sufocare, de nod in gat. Ma poate ajuta cineva??
7 comentarii
0
18-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Ar fi bine sa faci o endoscopie, sa vezi daca nu ai o gastrita sau ulcer. Deocamdata, iti recomand sa nu consumi prajeli (supe cu rantas, cartofi prajiti, snitele etc.), poate remarci o imbunatatire. Tratamentul de mai sus e prescris de medic? Te-ai prezentat la medicul de familie?
0
18-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Normal, nici sucuri acidulate si pline de indulcitori dauantori.
0
19-08-2007, ora 00:00
Dan 1980
Nu este medic/terapeut
Dan 1980
Am facut si endoscopie(2)-dintre care una la Institutul Fundeni din Bucuresti.Mi-au iesit toate bine (stomac, duoden, esofag). Tratamentul e recomandat de un dr. conferential de la Bucuresti. Ieri (17.08.2007) am facut din nou un ecograf si un examen radiologic cu bariu. Aceeasi poveste, toate bune. La bariu mi-a iesit "stomac cu pliurile mucoasei hipertrofiate in portiunea verticala", dar doctorul a zis ca nu sunt probleme. Din pacate ma simt in continuare foarte rau, mai ales dupa ce mananc incepe sa ma usture stomacul si nu-mi trece cu aproape nimic. Mentionez ca am slabit si foarte mult.(vreo 10 kg). Sa incerc si un tratament naturist??
0
21-08-2007, ora 00:00
HELENE
Nu este medic/terapeut
HELENE
cum stai cu sistemul nervos? ca si eu am avut asemanator, si am constatat ca este pe sistem nervos-popular numit stomac nervos, nu prea stiu sa scriu diacnosticul in romaneste pentru ca sant plecata de 19 ani din romania, dar mergi si la un neurolog sau psihiatru.cu multe ceaiuri de plante si pe cale naturista se poate rezolva.nu te descuraja, aveti in romania pe dl.fulga, incearca si la el, succes!
0
30-08-2007, ora 00:00
dumlyly
Nu este medic/terapeut
dumlyly
incearca sa vezi nu cumva este o problema la colecist?daca spui ca endoscopia e i regula pr este colecistul eu am avut aceleasi simptome ca si tine si de fapt aveam pr cu bila sau colecist si am facut operati la paroscop.ma simt ok
0
30-08-2007, ora 00:00
dumlyly
Nu este medic/terapeut
dumlyly
nu uita sa faci testul hp pt helicobacter pilory eu acum fac acelasi tratament ca si tine dar am fost diagnosticata cu aceasta bacteri si iau si antibiotic.
0
30-09-2007, ora 00:00
Elena B
Nu este medic/terapeut
Elena B
Aveam dureri mari de stomac.Am facut o endoscopie si mi-a iesit , , zona locala de angiodisplazie.Am urmat un tratament dar durerile au revenit.Nu inteleg acest terme, , angio displazie '.De la ce ar putea fi ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  •