dureri de spate foarte dese...

30-05-2013
cornaredo
Nu este medic/terapeut
cornaredo
Acum 5 ani am facut apa la un plaman am fost internata, sa demosnstrat ulterior ca am TBC am facut tratament cateva luni dar nu 6 cat trebuia am fumat, si pana akum un an nu am mai avut probleme.nu tusesc nu fac temperatura, nu am mai racit de doi ani nu am sputa k sange dar am dureri mari de spate, cand trag aer in piept simt k ma dor plamanii, , am si o munca grea, stau cu mainele numai in apa am fostla doctor regulat imi zic ca pata mea pe plaman va ramane mereu semn ca am fost bolnava si ca am dureri nu mi zic nimic..un sfat ceva un tratament merg la doctor degeaba ma trimit acasa ce sa fac?CA durerile sunt tot mai mari nu ma lasa deloc si sunt si foarte slaba nu pot lua in greutate cu toate ca am renuntat la fumat..sa fie altceva sau sa am tot apa la plamani e posibil sa fi revenit boala...multumesc ast un raspuns
1 comentarii
0
31-05-2013, ora 20:43
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Trebuie sa faci radiografie pulmonara si sa te consulte un medic, nu mergi degeaba. Pentru ce ai avut tu, neaparat un medic trebuie sa-ti dea tratament, de la distanta nimeni nu-ti va putea da o solutie concreta. Oricum, ai fost foarte inconstienta ca n-ai facut tratamentul cum trebuia si mai ales ai fumat. Ar cam trebui sa-ti asumi aceste stari neplacute din prezent, , , , Ca sa nu spun ca puteai transmiteTBC si altora, , , ,
Deci, mergi la medic, sau schimba pneumologul daca ai fost nemultumita, nu-ti risca viata.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •