dureri de sani dupa dezvirginare, e normal?

27-09-2011
kytty19
Nu este medic/terapeut
kytty19
salut, tuturor! as avea o intrebare. in urma cu 3 saptamani am avut primul eu contact sexual, (mai exact pe 7 sept ) iar cm a venit pe 8 sept, regulat cum trebuia, , nu am sangerat ( probabil din cauza k nu a intrat mai deloc) dar m-a durut rau iar prietenul s-a oprit. Saptamana urmatoare, dupa cm, in a 7 zi a ciclului menstrual, (pe 14 sept) am incercat iarasi, durere din nou dar de data aceasta si sangerare, atunci s-a rupt himenul probabil si am avut cateva picaturi pe parcursul zilei. Mentionez ca nu ne-am protejat, eu nu luam pastile iar el nu a avut prezervativ, nu a ejaculat inauntru pt k nu a ajuns pana acolo, knd ma vedea k ma doare se oprea de tot si ii stricam cheful, ma lua in brate si ne linisteam, ma mangaia.( s-a purtat extraordinar cu mine prietenul meu) Stiu k si lichidul de dinainte contine spermatozoizi in nr mic dar suficient pt o sarcina. Intrebare: pot sa fiu insarcinata si sa simt asa repede simptomele? Sunt doar 3 saptamani de la prima incercare si ma dor sanii, nu rau dar e incomoda senzatia, am avut si dureri de ovare iar azi am mers la doct ginecolog care mi-a spus k am o simpla cistita iar k durerea de sani e normala avand in vedere k am fost virgina si acum au loc schimbari in corpul meu. Insa nu i-a spus dk sunt gravida pt k a zis k e mult prea devreme sa se vada si mi-a spus ca sigur nu sunt gravida mai ales pt k s-a intamplat inainte si dupa cm, dar eu tot nu sunt linistita. Astept raspuns dk se poate si cred k sapt viit o sa merg sa iau un test de sarcina. Va multumesc
2 comentarii
0
27-09-2011, ora 20:49
irina ionela
Nu este medic/terapeut
irina ionela
eu zic sa stai linistita nu cred ca e o sarcina, dar pt siguranta fa un test de sarcina. numai bine
0
30-09-2011, ora 15:06
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
eu nu cred ca esti insarcinata dar pentru linistea ta ai putea face un test si data viitoare sa fi mai grijulie pt a evita eventuale neplaceri.pop ai grija de tine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici