dimineata ma trezesc si cand respir ma dor rinichi

02-11-2007
MADOC
Nu este medic/terapeut
MADOC
Am o nelamurire dimineata ma trezesc si cand respir ma dor rinichii, dupa ce ma trezesc nu mai am nici un fel de durere si se repeta in fiecare dimineata.Poate imi puteti da un sfat si ce masuri trebuie sa iau.Multumesc
2 comentarii
0
03-12-2013, ora 13:57
daniel83negru
Nu este medic/terapeut
daniel83negru
Salut eu am aceias problema aproape, numai dimineata cand ma trezesc am dureri la rinichi si intepaturi la vezica pana ma pispish, dupa o perioada ma lasa dupa ce urinez, dupaceia ma lasa durerea, urina ii cam galbena si tulbure dimineata dar cacam atata tot, nu am sange sau altceva.daca cineva ar sti ce poate fi va/as multumi anticipat pt orice informatie
0
06-12-2013, ora 09:31
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Pot sa va descriu cateva stari si remedii.
In primul rand durerile pot fi din cauza frigului, stati dezveliti noaptea, dezbracati sau va este frig la spate ca transpirati, sau din cauza lichidelor pe care le beti seara inainte de culcare. Cel mai indicat este sa urinati inainte sa va culcati.
Acum legat de culoare am mai postat dar vad ca nu a-ti citit asa ca ma repet: dimineata urina este mai galbuie ca se elimina toxinele din organism de peste noapte, dar pe timpul zilei urina trebuie sa devina ca apa, asta cu conditia sa beti apa, daca trec doua zile si nu se limpezeste inseamna ca rinichii nu functioneaza corect( trebuie sa se bea apa, cand se bea sucuri urina se coloreaza). Unii oameni nu merg la toaleta cand ii trece si asta este un motiv de durere al rinichilor.
Sper ca vam ajutat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: inflamatia renala

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: