dureri de lombara

05-02-2009
maria 23
Nu este medic/terapeut
maria 23
buna ziua am si eu o mica nelamurire.am dureri in zona lombara in asa fel incat am o durere si o amorteala ce se reflecta si la picioare.mentionez ca in liceu am avut o criza de rinichi(asa mi-a spus asistenta de acolo )si mi-a dat o pastila de calmare insa dupa aceasta pastila nu mi-a trecut si nici nu ma mai puteam ridica de jos, pana nu mi-a facut o injectie nu m-a lasat deloc. durerile astea insa nu ma apuca mereu dar cand ma i-au nu ma pot de dureri.
As mai vrea insa o nelamurire intr-o privinta.am dureri in piept cand ma ridic din pat, uneori pe strada si chiar simt cum ma inteapa inima.am avut o problema acum de curand si din motive.a trebuit sa-mi pastrez calmul si a ma comporta frumos dar am simtit ca ma inteapa ingrozitor inima si cu o intensitate din ce in ce mai mare incat imi amortise si bratul stang. nu am probleme cu inima dar am antecendente in familie si chiar parintii mei sunt bolnavi cu inima.e posibil sa am si eu aceeasi problema la numai 22 de ani?ar trebui sa-mi fac vreo radiografie la inima?as dori un raspuns daca se poate si ce ar trebui sa fac.multumesc
1 comentarii
0
05-02-2009, ora 19:32
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
In principiu inima nu prea pune probleme i ntinerete, mai ales la femei.totusi daca durerea in piept apare la efort nu strica sa te vada un cardiolog.Radiografia nu da relatii importante pt. inima in cazul tau.Daca va considera, cardiologul poate sa iti indice sa faci o proba de efort sau un echo-doppler cardiac
Durerea lombara pare de la coloana.nu strica un echo abdominal.Chiar si o problema ginecologica (chist de pilda) pe linga rinichi poata da o simptomatologie asemanatoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.