dureri de inima

25-10-2009
Nu este medic/terapeut
buna ziua nu stiu unde sa postez dar am o intrebare. Deci sa incepem:
- de vreo 4-5 zile tot ma tine ceva ca un junghi la inima mentionez ca acum 2 zile ma tinut asa de tare ca respiram daca stateam aplicat doar atata ;
-junghiul ma tine cam 10-15 secunde dar e parca m-ar sageta ceva ;
-am dureri si in spate pe stanga si simt o durere si in fata tot la fel ca in spate tot partea stanga ;
Am doar 17 ani sport fac joc fotbal cam 2 3 ore pe zi handbal.Pana acum o saptamana am stat in fata calculatorului cate 6-7 ore dar m-am lasat (atunci nu ma durea ) acum stau cate 3-4 ore in weekend si 1 ora 2 in timpul saptamani cand sunt la scoala.
Nu fumez, nu beau deci nush ce am mentionez ca de vreo 2 zile de cand am avut durerea tare simt la inima ca un fel ca ma apasa ceva pe ea asta simt si in partea dreapta parca m-ar apasa pieptul pe inima
Inca nu am fost la doctor astept un sfat plzz
2 comentarii
0
25-10-2009, ora 21:24
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Pot fi mai multe cauze care sa dea aceste simptome dar cred ca cel mai bine ar fi sa te vada un medic cardiolog care sati spuna daca e sau nu vb de cord (inima)..asa ca mergi cat mai repede la un cardiolog.

Multa sanatate!
0
26-10-2009, ora 12:38
m1hai
Nu este medic/terapeut
m1hai
ms maine ma duc sa fac o cardiograma am fost la medicul de familie care ma trimes sa imi fac teste deci o sa vedem o sa anunt aici ce a iesit
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici