dureri de inima?

07-10-2010
ana0
Nu este medic/terapeut
ana0
buna ziua! am atacuri de panica insotite de acealeasi simptome comune(palpitatii, ameteala etc).numai ca astazi am avut o presiune pe inima ca un fel de durere toata ziua.nu stiu daca sa dau vina pe atacurile de panica, un atac de panica tine o zi intreaga?nu am facut niciodata analize la inima si nu cred ca o sa fac.am 22 de ani.
4 comentarii
0
07-10-2010, ora 18:08
ana0
Nu este medic/terapeut
ana0
oare e grav daca nu fac nici un control la inima? nu sunt in tara, ar fi cam greu
0
07-10-2010, ora 18:23
ana0
Nu este medic/terapeut
ana0
sau e posibil sa fie doar in mintea mea presiunea pe inima?
0
08-10-2010, ora 00:40
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sunt 99 % sanse ca presiunea pe inima sa fie in mintea dv. Pe de alta parte, asta e un diagnostic de excludere. La carte scrie ca, in asemenea situatie, o electrocardiograma este indicata. E o investigatie de rutina, un EKG nu poate costa cine stie cat. La mine la cabinet, costa 5 Euro, acolo unde sunteti dv cat costa ? Intreb de curiozitate.
0
08-10-2010, ora 20:04
ana0
Nu este medic/terapeut
ana0
Va multumesc pentru raspuns! intradevar, 5 euro nu este mult.nu stiu cat costa aici pt.ca nu m-am interesat, nu voiam sa ma mai complic cu analize si imi imaginam ca sigur costa mai mult.si nici timpul nu prea imi permite.ma gandeam ca sunt prea tanara de asa ceva.o sa ma interesez de un ekg pana la urma.multimesc! o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •