dureri de cap

20-07-2011
devil25
Nu este medic/terapeut
devil25
buna ziua, am 25 de ani, am o problema care, pe mn ma deranjeaza foarte tare, mentionez ca, cu aceasta problema ma confrunt doar vara, intr-un moment al zilei, si asta nu in fiecare zi...se poate si o data pe luna, daca stau prea mult afara, la soare, sau la caldura, sau daca ma concentrez prea mult asupra unul lucru, simt ca imi explodeaza o vena la cap, si e doar o vena din partea dreapta a capului, la ceafa, iar daca stau cateva minute.nu mai am nimik, dar acea durere inca mai apasa, mai incet.si nu pot sa imi dau seama din ce cauza, si de ce doar vara.daca ma puteti ajuta.ms mult
1 comentarii
0
08-08-2011, ora 20:45
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Eventual controleaza-ti tensiunea.
Oricum vara, toate tesuturile sunt mai inflamate, cauta si tu sa nu stai in soare.
Vezi cum stai si cu tensiunea, daca poti sa aflii cat este chiar in puseul dureros. Posibil sa fie prea mica sau prea mare. Exista tensiometre in farmacii si daca ai pe cineva in varsta in familie, este chiar util sa ai unul in casa.. Mai poate sa fie si cervicala de vina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici