dureri de cap

18-07-2011
floflo
Nu este medic/terapeut
floflo
Prima oara cand am inceput sa simt durerile de cap mai bine am fost undeva prin luna aprilie intr-o dimineata la cafea, am baut o gura doua de cafea, o tigara si brusc ma ia o ameteala puternica, a doua zi la fel a 3 zi la fel si asa mai departe...am renuntat la cafea.Tot in luna respectiva seara sa beau o bere, beau o gura doua aparea acea ameteala devastatoare. In urmatoarele zile acelasi lucru... am renuntat si la alcool.A trecut o saptamana nu am mai consumat nici cafea nici alcool.Urmatoarea saptamana am plecat la mare la un concert am consumat iar alcool, tigari la greusi muzica foarte tare, a doua zi ma durea capul un pic nimic anormal. Ajung acasa imi revenisem din toate starile de ameteala, proasta alimentatie si dezhidratatare. Peste un timp ma doare capul foarte puternic stau o zi doua nu imi trece, ma duc la un cabinet oftalmologic imi fac controlul... imi spune ca trebuie sa imi pun ochelarisi ca de acea am aceste dureri, imi fac ochelari si ii port. Iam purtat o saptamana totul revenise la normal. Peste un timp imi aprind tigara de dimineata ajung pe la jumatea tigari apare iar o ameteala puternica, am zis ca e prima tigara se poate, peste o ora doua aprin alta tigara, aceasi problema.Am zi sa renunt la tigari.. urmatoarea saptamana am fumat maxim 5 tigari pe zi. Urmatoarea saptaman a inceput sa se complice treaba dureri de cap, ameteli, stare de voma, tensiune marita, dureri in capul pieptului, diaree, etc.Am renuntat de tot la tigari crezand ca tigarile sunt de vina.Mam dus la doctor sa uitat un pic la mine, mia luat tensiunea...mia verificat plamanii, ficatul, totul ok a zis ca e de la stres si a zis sa iau niste calciu si distonocalm daca mai ma simt rau. Eram un pic mai linistit si am zis sa ies un pic p afara, cand am ajuns afara peste jumatate de ora incepe iar durerea de cap si de piept, nu am plecat in casa am zis ca trece, sa agravat mai tare.Ma duc acasa ma linistesc un pic durerea se amelioreaza. A doua zi la fel stau in casa totul ok, ies afara simt ca mi ufla capul si explodeaza plus durerea in capul pieptului. Mai mult de 2 ore nu pot sa stau.Am zis sa stau sa termin tratamentul.am terminat tratamentul, sunt mai bine, o Mica durere de cap si durerea de pipt apare si dispare. Cand ies afara nu pot sa stau simt ca imi creste presiuneain cap si imi explodeaza capul.Ce asi putea face sa pot sa ies afara?Sau ce problema as putea avea?
2 comentarii
0
18-07-2011, ora 21:50
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
nu ti se oxigeneaza bn creierul mai putine tigari
0
19-07-2011, ora 11:05
floflo
Nu este medic/terapeut
floflo
Am renuntat de tot :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.