dureri de cap

15-08-2009
needhelp
Nu este medic/terapeut
needhelp
Am dureri de cap la intervale scurte de timp, nu permanente. am avut infectie la o masea care dupa tratament
cu antibiotice mi-a fost extrasa si in continuare dureri de cap, mai puternice de-a lungul calotei pana la ceafa si nasul infundat, si deasemenea agitatie, nervozitate. In urma investigatiilor medicale, cum ar fi analizele de sange, stomatologie, oftalmogie, ORL, RMN, nu se vad probleme deosebite.
deci indiciile sunt infectia de la masea, extractia, nasul infundat, durerile de cap; poate fi o legatura intre acestea?
poate fi sinuzita? raceala la cap? dar de ce nu au cedat in urma tratamentului cu antibiotic? nu a fost oare tratata complet infectia cand a extras maseaua? ce anume provoaca starea de agitatie si nervozitatea?
orice parere conteaza. va multumesc.
1 comentarii
0
15-08-2009, ora 21:39
needhelp
Nu este medic/terapeut
needhelp
in cazul in care este nevralgie adica leziunea unui nerv in timpul tratamentului pe canal inainte de extractia molarului...deoarece am citit ca nevralgia poate debuta dupa o extractie dentara si nervul maxilar poate sa inerveze o parte din mucoasa nazala, sinusul si de aici durerile de cap...cum se poate trata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.