dureri de cap

19-03-2009
camelia pavel
Nu este medic/terapeut
camelia pavel
ma numesc camelia am 41 ani si doi copii., de mai multi ani am dureri mari de cap..uneori ma doare in zona fruntii si am si stari de voma iar alteori in zona cefei cu senzatii de arsuri la ceafa si coloana...durerile sunt ff dese mai exact de doua sau trei ori pe saptamina si asta se intampla de 25-30 de ani.am fost la medici care m-au consultat, am facut radiografii si raspunsul a fost ca am spondiloza cervicala si in afara de supozitoare cu diclofenac creme antiinflamatoare, codamin si alte calmante nu am ce face..de multe ori ma doare si coloana lombara.iar dimineata trebuie sa stau cateva minute pana ma pot da jos din pat...am uitat sa spun ca si bunica mea a avut dureri de cap toata viata pana a murit iar mama pana a intrat la menopauza..poate sa fie ereditar? intrebarile mele sunt;:ce analize mai exacte pot face(rmn.tomografie etc)cum pot scapa de ele, ptr ca imi este frica sa nu fie freo tumoare sau altceva...mai nou si fiul meu de 13 ani acuza dureri de cateva luni saptamanal multumesc celor care imi vor raspunde.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.