dureri de cap, stelute si puncte negre

05-08-2013
adrianna43
Nu este medic/terapeut
adrianna43
Buna :) am 16 ani, de vara trecuta am dureri in partea stanga la coastea si sub san (care le am aproape in fiecare zi ) ! Iar din iarna ma doare capul :( ametesc, simt ca pic din picioare, vad mereu zi seara stelute zigsaguri si punte, nu pot sta in picioare nu pot s fac mai nimic... capul ma doare tot pe partea stanga, de la nas ureche pana la ceafa. Atunci cand sunt suparata si nervoasa toate astea sunt mult mai accentuate! si tampla ma doare f tare... am fost la doctor... spondiloza mi-au zis ca nu am, am un chist maxilar stang dar ei nu cred ca de la acel chist imi vin dureri asa de mari si in fiecare zi ! la cordiolog mi-au spus ca nu am nimic, am facut accupunctura cu laser pentru coloana, dar tot asa sunt cu aceleasi simptome, chiar mai dese si mai dureroase ! nustiu ce sa mai fac, este foarte neplacut sa nu pot sa merg unde vreau sa fac toate lucrurile ce la faceam cu placere... ajutati-ma, dati-mi un sfat...
4 comentarii
0
05-08-2013, ora 18:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti si la oftalmolog.
Chiar daca depistati o dioptrie mica (0, 5) trebuie sa va puneti ochelari.
Mie asa mi-au trecut durerile de cap de genul carora povestiti dv.
0
06-08-2013, ora 13:22
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Posibil sa ai anemie, sa faci analize de sange. Cand aveam 12 ani la fel eram si eu, numai negru vedeam in special cand ma ridicam din pat dimineata, mi se intuneca privirea, aveam ameteli si dureri de cap in mod constant. Am luat vitamine timp de 3 luni si de atunci nu am mai avut nicio problema.
Sa mergi la medicul de familie si sa iti dea sa faci analize de sange.
0
09-08-2013, ora 14:04
adrianna43
Nu este medic/terapeut
adrianna43
da am luat si eu vitamine, toate aceste simptome sau inrautatit... in martie am fost in spital 2 sapt, acolo miau dat vitamine si calciu...
0
16-08-2013, ora 18:21
Mihaela Frunza
Identitate neconfirmată
Mihaela Frunza
Buna ziua adrianna,

Tu esti in poza ?...esti tare frumoasa !

Sgur e tare neplacut ca la 16 ani sa nu te bucuri de viata...ma intreb la ce esti tu suparata si nervoasa..cand spui ca ti se accentueaza durerile ?

Poate imi poovestesti un context din acesta..atat cat doresti si vrei sa spui pe acest forum.

Multumesc

Mihaela
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Lentilele de contact telescopice, o soluție inovatoare pentru afecțiunile oculare
  • Picături oftalmice pentru îmbunătățirea vederii pe timp de noapte
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Testul oftalmologic ce permite diagnosticarea problemelor de vedere la domiciliu
  • Ochelari care pot reduce progresul miopiei la copii
  • Problemele de vedere sunt asociate cu mortalitatea
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  •