dureri corp partea dreapta

03-07-2012
ronna
Nu este medic/terapeut
ronna
Buna ziua

Am 30 de ani si 65 kg, 1.68 cm
2 nasteri

Acum 6 ani acuzam dureri mari in abdomen partea dreapta care se lasau pe picior si imi amortea piciorul. Ajung la cutit cu hemoragie interna...rezectie ovar drept. Am ramas cu durere (surda) pe partea dreapta abdomen si picior. Intre timp...sau inainte de operatie (nu mai stiu sigur) lovesc cu laba piciorului intr-o usa cu toata forta si de atunci raman cu durere permanenta si la laba piciorului. Aceste dureri nu trec cu niciun analgezic sau antiinflamator... Ma obisnuiesc cu durerea. Din cand in cand am mai apelat la acupunctura care m-a ajutat cel mai mult. Fara sa-mi dau seama cand...treptat incepe sa ma doara si spatele in sus tot numai pe dreapta si apoi si umarul, omoplat cu mana dreapta. E o jena suportabila, cate-odata nu ma supara deloc, alte dati ma enerveaza f tare. Este f ciudat ca partea dreapta a corpului sa fie ' altfel' decat partea stanga. Oare ce sa fie ? Unii medici mi-au zis ca posibil sa fi ramas cu dureri in urma operatiei sau a hemoragiei interne. La ecografii totul este ok...si am facut nenumarate. La o eco mi-au zis ca este colecistul malos... la cateva zile nu mai era malos. La alt eco mi-au zis ca este colecistul cudat...septat. O singura radiografie am facut in zona lombara si a iesit normala, fara modificari. Si...surpriza. de un an de zile m-a apucat si capul. DAr, nu sunt sigura, posibil sa fie cu totul din alta cauza. Durerea puternica a inceput brusc intr-o noapte... si in tot capul nu doar pe jumatate, sau pe minunata mea parte dreapta. Cu 1 sapt inainte sa inceapa durerea am mers 16 h cu masina cu aer cond in fata, am avut niste probleme emotionale (o frica) f f puternice; mi-a sarit copilul meu in ceafa... fara sa stiu...de undeva de sus de la distanta de 1.5 m. Sa aiba astea vre-o legatura ?
.De atunci am avut si inca mai am dar reduse cu vre- o 50% in intensitate dureri permanente de cap, ameteala, oboseala, neclaritate, lipsa de concentrare, a inceput sa ma doara tot corpul, sa ma friga mainile si picioarele. Analize sange bune, analize ORL, oftalmo, ekg, endocrinologie, electroencefalograma, tomograf., radiografii sinusuri si coloana cervicala..toate bune. Oare ce trebuie sa mai fac ? Sa merg la un psihiatru ? AM mers si la ala... am intrerupt dupa 4 luni de tratament (ce-i drept am avut imbunatatiri si de aici cu somnul si cu stapanirea anumitor frici dar durerile...tot au ramas). Orice sfat este bine venit. Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.