dureri ceafa, ameteli

25-02-2015
alystarboy
Nu este medic/terapeut
alystarboy
Buna seara apelez la ajutorul dumneavostra cu o problema care nu imi da pace de vreo 4 luni incoace prima problema ar fi cu gatu, care in urma unei miscari bruste sa ii zic asa, era noaptea pe la 11 jumate 12, ma foiam in pat ce ma foiam si am dat dintr-o data sa ma ridic din pat, si nu stiu ce miscare am facut de acum simt o slabiciune la gat mai pe romaneste sa zic asa 'numai simt gatu ", si uneori am si niste furnicaturi da foarte rar, si cand apas pe ele parca imi amorteste locu acela, parca am asa o slabiciune la gat si e mai rece tot timpul, am fost la reumatologie mi-a facut o radiografie acum 2 saptamani mi s-a zis ca am inceput de spondiloza cervicala, stand eu acasa tot incercam acum cateva zile sa imi fac masaje punando pe mam sa ma maseze si stand intins in pat cand imi faceam masaj mereu imi incordam osul de la ceafa parca as fi dat sa iasa afara ca acum am niste dureri la el si unele dureri care coboara sub ceafa si am asa la ceafa o stare de slabicune asa parca numai e ceafa sa zic asa in stare solida parca e un fel de amortita si am tulburari de vedere, mi se incetoseaza vederea, am si niste ameteli, cand vreau sa plec undeva parca numai imi sprijina ceafa, capul
4 comentarii
0
26-02-2015, ora 11:37
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
cum ati evoluat in ultima vreme?
0
26-02-2015, ora 12:28
alystarboy
Nu este medic/terapeut
alystarboy
mai rau..
0
02-03-2015, ora 13:20
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
ce tratament luati in momentul de fata?
0
02-03-2015, ora 14:26
alystarboy
Nu este medic/terapeut
alystarboy
neuromultivit...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  •