dureri cap sacaitoare

25-03-2010
eu_mad_s
Nu este medic/terapeut
eu_mad_s
In ultimul timp sunt f stresata, am devenit paranoica si anxioasa. Am impresia ca sufar de cele mai graoznice boli existente, plang in fiec zi, mi-e si frica sa ma ies pe strada. Am avut mai multe simptome care au aparut si disparut in ultimele luni dar de o sapt si juma am niste dureri puternice si sacaitoare de ceafa, gat, omoplati, maxilar si uneori tample si crestetul capului. Analgezice nu prea iau ca ma feresc de pastile sa nu-mi stric ficatul. Mi se mai umfla si pleoapele in special dimineata si ma tem f tare sa nu am ceva la cap. Ma tortutez singura cu gandul asta in fiec zi si nu mai reusesc sa devin un om normal. Ideea e ca mi-e frica sa-mi fac analizele...de teama sa nu aflu ceva de rau:(
2 comentarii
0
25-03-2010, ora 13:35
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu ai mare lucru decat probabil nervii epuizati ca multe alte femei in ziua de azi. Daca ai merge la un medic homeopat ti-ai reveni foarte repede si usor cu niste remedii naturiste f. efective si care nu au efecte adverse ca medicamentele chimcie si care vindeca cauza bolii. Daca nu faci nimic este mai rau, caci de la sine nu se face bine decat greu asa ceva si poti ajunge si mai grav. Pe de alta parte medicina alopata nu are cum sa-ti intareasca si sa repare nervii cu toxine chimice si este bine ca le eviti. In ce oras locuiesti ? Te putem ajuta ! Iar daca imi scri te ajut personal.
Pana atunci incearca sa eviti cafeaua, cofeina, cola, efortul mental, sexul in orice forma si stresul caci acestea iti epuizeaza energia nervoasa care si asa e la pamant.
0
25-03-2010, ora 22:48
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
ar trebui sa consultati un psiholog bun, poate aceasta frica, anxietate are o anume cauza, cateva sedinte de psihoterapie sigur va vor ajuta- multe simptome de acest gen provin de la psihic si ati fi uimita cat de repede se pot schimba lucrurile in bine de la sedinte de psihoterapie sau pur si simplu de la o discutie cu un psiholog.
si nu ar trebui sa va fie frica de medic! poate e o cauza banala care poate fi tratata usor si atunci veti sta linistita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.