dureri cap, ureche, gat si ameteli!!!

26-09-2008
ramonahamuda
Nu este medic/terapeut
ramonahamuda
Buna ziua, am 22 ani. de 1 an de zile simt o durere puternica in interiorul urechii pe partea stanga. De multe ori cand dorm pe partea dreapta ma trezesc cu cealalta ureche infundata. Aproape in fiecare zi am dureri de cap doar pe partea stanga, ameteli usoare, ma simt foarte slabita, iar de 2 luni a aparut o durere in gat (tot pe partea stanga) in zona amigdalitelor, iar ochiul stang ma doare atunci cand privesc in sus. Nu am fost pana acum la doctor referitor la aceste probleme, dar am de gand sa o fac in curand. Va rog daca se poate sa imi raspundeti cu un mesaj la aceste randuri. Care credeti ca ar fi problema? Ce ma sfatuiti? Va multumesc anticipat!
9 comentarii
0
11-11-2008, ora 08:07
Raluky
Nu este medic/terapeut
Raluky
Imi pare rau sa citesc ca te simti asa de rau. Cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau este sa mergi la doctor. Nu mai amana vizita...este vorba de tine si in special de sanatatea ta!
0
04-01-2009, ora 19:36
nictatiana
Nu este medic/terapeut
nictatiana
Salut! aam aceeasi prb dars i multe altele. Putem vb mai mult pe mess sau la tel? Eu am fost la zeci de medici e din ce in ce mai rau. Deja s-a agravat cumplit durerea si arsura si nu mai stiu ce sa fac.
0
10-06-2009, ora 18:51
tuty2008
Nu este medic/terapeut
tuty2008
si eu am o probleme de care nu pot scapa de cand mi-am scos maseaua de minte, pentru ca am avut o infectie urata. De multe ori ma doare partea stanga a capului, maxilaru, si ganglioni de la gat mi-au ramas inflamati, banuiesc, pentru ca tot timpul imi este unflat gatul. Am fost la doctor si mi sa dat internare si trat cu penicilina, dar la 2 sapt iar mi sa-u inflamat ganglioni. Vreau sa precizez ca totodata pielea mi-e f sensibila, cate o data nu suport nici macar un fir de par pe fata sau apa. Mi s-a recomandat sa-mi tratez cariile pentru ca acestea ar fi cauza. Leam tratat dar nu e nici o schimbare. Daca poate cineva sa-mi dea un sfat e bine venit, pentru ca nu stiu ce sa mai fac. Multumesc anticipat.
0
11-06-2009, ora 16:40
gege
Nu este medic/terapeut
gege
buna fetelor
tuty-n-am inteles la ce medic ai fost-presupun ca la orl-daca nu, ar fi cazul sa mergi
si o vizita la endocrinolog ti-ar fi de ajutor
bolile de tiroida dau dureri de cap, umflarea gatului si multe altele, inclusiv sensibilitatea pielii
sper ca ti-am fost de ajutor -numai bine
0
11-06-2009, ora 16:48
tuty2008
Nu este medic/terapeut
tuty2008
multumesc mult pentru raspuns. Medicul care ma internat a fost orl-ist. O sa ma duc de indata ce trece sesiunea la un cabinet particular pentru ca med meu de familie e inafara, nu de alta dar numai daca-mi trimiteam mama dupa trimitere imi dadea. Daca nu nu. Asa am asteptat 3 sapt pentru ca i sa parut ca nu am gatul inflamat, ganglioni, dupa care a fost neaparat sa ma internez pentru ca venisem mai tarziu si stare fizica mi se inrautatise.Imi pare bine ca undeva e cineva care poate sa-mi dea un sfat oricand. MULTUMESC
0
04-09-2009, ora 10:57
denisaaa
Nu este medic/terapeut
denisaaa
am ameteli cand ma intorc spre stanga. ieri aveam asa o stare de oboseala..vroiam doar sa dorm... acum numai ameteli.
0
30-11-2009, ora 10:55
denysaa
Nu este medic/terapeut
denysaa
vqa rog frumos sa ma ajutati de aproape o luna am dureri groaznice de cap mai ales pe partea stanga..am cateodata niste stari de confuzie de parca sunt intrun vis.dar durerile sunt intepatoare si mai si pulseaza.nam patit niciodata asa ceva va rog frumos ajutatima nu mai stiu ce sa fac toata ziua stau in casa de frfica sa nu pic jos pe strada.va multumesc sanatate!!
0
30-11-2009, ora 10:57
denysaa
Nu este medic/terapeut
denysaa
si am impresia cateodata ca ma strange capul foarte taree si ametesc va rog ajutatima cu un rasp
0
03-03-2012, ora 00:09
Priceless
Nu este medic/terapeut
Priceless
Dennysa mergi la un neurolog la consultatie si apoi daca e cazul iti faci un tomograf.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • E voie să faci sport dacă te doare în gât?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Cum tratezi durerea în gât (ce să faci și ce nu)
  •