dureri articulare | Forumul Medical ROmedic

dureri articulare

28-09-2010
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua,
Am 36 de ani si de vreo 5 ani sufar de dureri articulare si de coloana, durerile s-au mai agravat dupa nasterea copilului, acum 3 ani. Radiografia a indicat o scolioza si rectitudinea coloanei vertebrale.I-au din cand in cand un antiinflamator pentru a-mi calma durerile si diverse unguiente. Analizele de sange au iesit normale. Mai nou de cateva zile am dureri vii in zona lombara, cand ma ridic in picioare abia pot sa calc pe calcaie, am furnicaturi si intepaturi in maini si picioare-care imi sunt reci tot timpul, uneori ameteli si tulburari de vedere, desi port ochelari. Mentionez ca lucrez la calculator, dar incerc sa mai fac cate o pauza..Pe langa asta sufar de afectiuni ale aparatului urinar, am avut pietre la rinichi, m-am tratat, dar tot am dureri de vezica.In fine, ce investigatii sa mai fac sau ce tratament imi recomandati care sa-mi amelioreze starea?
3 comentarii
0
28-09-2010, ora 21:24
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Orice tratament este profund daunator in abesnta unui diagnostic.
D-voastra relatati simptomele tipice unei boli inflamatorii, de tip reumatologic.
Prin urmare, consultati un reumatolog. Nu sunt importante investigatiile, indiferent care ar fi acelea, ci doar consultul clinic direct va indica un posibil diagnostic.
Prin urmare, consultati un reumatolog priceput.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
30-09-2010, ora 14:50
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Multumesc pentru raspuns.
0
13-02-2011, ora 13:13
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
vati revenit?in ce stare va aflati?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Prevenirea È™i tratamentul durerilor articulare
  • Preparate topice pentru ameliorarea durerilor articulare
  • Dureri articulare generalizate cronice (persistente, nu trec)
  • Dureri articulaÈ›ii - durerea în mai multe articulaÈ›ii
  •