dureri articulare, la degetele de la mana dreapta

08-10-2012
milicaloghin
Nu este medic/terapeut
milicaloghin
i-mi intepeneste degetul mic de la mana dreapta, inchid cu dificultate pumnul, i-mi trosnesc articulatiile, daca inchid pumnul si implicit si degetul mic, pe el trebuie sa-l readuc la normal ajutandu-ma de mana stanga, uneori mi se umfla, mainile din aceasta cauza mi-e imposibil sa inchid pumnul complet.
mi-as dori mult sa ma poata ajuta si indruma cineva si pentru asta multumesc anticipat.
2 comentarii
0
08-10-2012, ora 20:51
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Poli-artralgiile descrise de catre D-voastra trebuie sa va indrepte catre un consult la reumatolog.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
08-10-2012, ora 21:39
milicaloghin
Nu este medic/terapeut
milicaloghin
Buna seara domnule Doctor,
va multumesc pentru raspunsul dat si pentru recomandare, dar din pacate, am fost la reumatolog, am facut 15zile milgamma injectabila, si o cura de proceduri, cu bai galvanice, masaj cervical si curenti, si nimic.Am inceput de la mine putere sa iau zilnic ginko-biloba 40mg 2cp pe zi.Am fost din nou la control la reumatolog si a spus ca nu mai e de dansul, m-a trimis, la un ortoped. De aceea v-am scris si cerut sfatul nu stiu ce sa fac si unde sa ma duc.Va mutumesc, inca o data si sper ca se va gasi o solutie, caci incep sa nu m-ai am nici forta in degete, i-mi amortesc pe maus.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.