dureri ale sanilor

08-12-2011
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
Buna.
de ceva timp(cam 3 sapt) au inceput a ma dsurea sanii, dar e logic ca nu e inainte de menstra pt ca de tot am 3 sapt de cind ma dor.Am sindromul ovarului polichistic, ceva prob urinare care nu trec de ceva timp, inflamatii pelvine. Au inceput durerile aprox. cind am inceput a lua ultimul tratament pt cele enumerate mai sus, cu antibiotice+antimicotice(am am si candida) etc. Durerile sint mai accentuate in partile laterale, pina subrat si cind le ating ma dor, parca ma ustura inauntru si arde ceva acolo, nu simt nimic ceva inauntru cind le pipai dar cine mai stie, poate eu nu stiu cum trebuie sa se simta cind este ceva(ma gandeam la chisturi cumva, mai ales duap ce am avut pe ovare) Si mentionez ca nu-s mama, nu am avut rel. si nu m-au mai durut asa niciodata.
O ecografie e ok? ce mai analize se pot de dat pt asta?
2 comentarii
0
09-12-2011, ora 20:50
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Da, fa eco bilaterala la sani, afli pe loc daca totul e in regula. Daca apare ceva, mergi la endocrinolog cu rezultatul. Nu sta stresata, sunt de multe ori normale manifestarile si sunt determinate hormonal, dar mai bine stii ce ai.
Sanatate!
0
09-12-2011, ora 22:41
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
medicul ginic mi-a zis ca dupa ciclu sa ma duc si atunci imi va face ecografie pt ca atunci se schimba cite ceva in organism. La fel si cu ovarele, uterul, ca am aflat azi ca e bicorn.Stie cineva despre asta/ ce efecte aduce? am citit aprox ce e asta dar nu vreau iar sa ma intristez cu diferite nebunii de pe net ca sint satula de toate afectiunile mele, am citit prea multe si m-am speriat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.