dureri abdominale si de mijloc in timpul sarcinii

27-06-2009
anamaria antohi
Nu este medic/terapeut
anamaria antohi
buna ziua...
sunt insarcinata in 17 saptamani si de 2 zile am dureri abdominale si de spate mijloc. as dori sa stiu daca asfel de dureri sunt normale pe perioada sarcinii
5 comentarii
0
27-06-2009, ora 15:01
oana popescu
Nu este medic/terapeut
oana popescu
da sunt normale pt ca organismul in acest timp sufera modificari.cand am fost insarcinata nu doar k am avut dureri dar am avut si sangerari.nu e nimic anormal fetita mea are acum 3 ani si jumatate dar e bn sa informati dr despre aceste neplaceri.eu am luat no-spa toata durata sarcinii.multa sanatate si sa ne auzim cu bine
0
27-06-2009, ora 15:14
anamaria antohi
Nu este medic/terapeut
anamaria antohi
Oana multumesc din suflet pentru raspuns. chiar eram foarte ingrijorata deoarece d-na doctor nu este in tara ca sa ma consult cu dumneaei.am luat un no-spa si parca mi-au mai trecut un pic durerile. este prima sarcina si nu mai am 20 de ani:- ci 35 si doctorita mi-a spus sa am mare grija cu sarcina. sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa multumesc inca o data
0
27-06-2009, ora 20:59
oana popescu
Nu este medic/terapeut
oana popescu
pentru putin sper sa fie bine.eu am 29 de ani prima sarcina am pierdut-o si la a 2a m-am confruntat cu problemele pe care ti le-am spus mai sus.atunci medicul mi-a dat asa:duphaston 3 pe zi vit e 3 pe zi acid folic 3 pe zi si no-spa tot 3 pe zi.si mie mi-a fost frica de la 4 luni si jumatate nici nu m-am mai dus la munca dar sa stii ca totul era bine mai mult era frica mea sa nu pierd sarcina.acum am o mica problema:as vrea sa mai fac un copil si chiar in perioada asta incercam sa il concepem dar am facut rosu in gat e f inflamat si am luat si 2 zile ospen cica nu ar dauna dar nu stiu.oricum am luat degeaba gatul tot nu mi-a trecut nu stii vreun remediu naturist pt asta iti multumesc si multa sanatate
0
30-06-2009, ora 12:07
anamaria antohi
Nu este medic/terapeut
anamaria antohi
Buna Oana scuze ca nu am reusit sa-ti raspund imediat. cred ca si la mine frica este foarte mare de aceea am fost la urgenta duminica la Polizu.doctorii de la camera de garda mi-au spus ca trebuie sa iau 3 nospa pe zi si uscosin si m-au asigurat ca am colul uterin inchis si copilul este bine saracutul de el era tare agitat la ecografie- casi mine. sper ca totul va fi bine.pe 6 iulie am ecografia 4D sa dea d-zeu sa fie totul bine. pentru durerea de gat stiu ca mama facea un ceai de ceapa dar eu nu puteam sa beau asa ceva sau lapte fierbintel amestecat cu un galbenus de ou batut bine si miere de albine- combinatia asta stiu ca-mi placea. sanatate multa
0
30-06-2009, ora 13:11
oana popescu
Nu este medic/terapeut
oana popescu
ti-am spus eu ca totul e bine in sarcina te dor toate alea sa vezi ce bine o sa fie cand o sa iti tii bebelusul in brate tot ce trebuie e sa mai ai un pic de rabdare.mie din pacate medicul mi-a dat penicilina injectabil la 6h ma doare fundul de mor sper ca totusi nu am ramas insarcinata luna asta desi penicilina cica ar fi sigura...nu stiu da sper sa fie bine si la tine si la mine.mult curaj
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Programul Williams pentru durerile lombare
  •