dureri abdominale persistente

22-10-2013
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua
Am 39 de ani, de 2 saptamani am dureri abdominale mai intense in partea stanga sub coaste, in zona buricului si a abdomenului inferior sub forma de crampe, colici, durere de burta la urinare, ma simt balonata, uneori durerile ma trezesc noaptea din somn, am dureri de oase, tulburari de vedere si ameteli. Scaun am tot la 2 zile, n-am greturi, varsaturi. I-au espumisan, spasmomen..dar parca n-au efect..De apendicita am fost operata iar colica renala o recunosc fiindca tot la 3-4 ani am parte de o pietricica la rinichi. Ma tem sa nu am cancer la colon, sunt deja obsedata de boala asta iar colonoscopia am auzit ca e dureroasa. Am mai facut examen de coprocultura, hemoragii oculte...dar imi ies negative.Ce investigatii sa mai fac?
3 comentarii
0
22-10-2013, ora 14:11
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
La ginecologie ati fost? Localizarea durerii poate duce si cu gandul ca e vorba despre o afectiune a ovarului stang.
0
22-10-2013, ora 18:21
cris003
Nu este medic/terapeut
cris003
Medicul este cel mai in masura sa-ti spuna ce investigatii medicale sa mai faci, in functie de simptomatologia ta. Asa ca ti-l recomand pe dr. Ion Daniel de la Spitalul Universitar, un adevarat profesionist orientat catre problemele pacientilor care ii trec pragul. Dumnealui este medic chirurg generalist la Clinica de Chirurgie III si cu siguranta te va putea ajuta si iti va putea confirma sau spulbera suspiciunile legate de cancerul la colon pentru ca trateaza si aceasta boala. In ceea ce priveste colonoscopia, parerea mea este ca oricat de dureroasa ar fi procedura, este de preferat in locul unei boli mai grave. Asa ca fa ce iti spune medicul si totul va fi bine. Doar ca ar trebui sa mergi cat de curand la dumnealui. Sanatate multa!
0
23-10-2013, ora 10:18
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Am fost acum 3 luni la ginecolog tot pentru dureri abdominale si mi-a spus ca totul e bine, a fost vorba de o raceala si mi-a prescris Urisan. Doctorita mi-a spus ca durerile pot fi si de la niste aderente in urma operatiei de cezariana.sau o parazitoza in fine.pana la urma am sa ma programez la un gastroenterolog.
Va multumesc pentru mesaje.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •