dureri abdominale

07-04-2008
vale_vale
Nu este medic/terapeut
vale_vale
Buna ziua!am si eu o problema.de vreo trei luni am dureri abdominale.ma doare in partea stanga jos a abdomenului, cand in partea dreapta a abdomenului.scaunul are un miros ciudat, am avut si scaun inchis la culoare.de asemenea am avut parte si de multe diarii si inca mai am.nu stiu ce sa fac.doctorul de familie mia dat pastile pt diaree care miau facut mai mult rau, am fost constipat si durerile au fost mai mari.am facut si un ecograf.am fost suspect de apendicita dar nu asta e problema.si cu urina am probleme, e tulbure cateodata si ma si ustura.am si o candidoza genitala.poate cumva sa aiba vreo legatura cu toate astea?????va rog sa ma ajutati!va multumesc!
3 comentarii
0
08-04-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Ce varsta aveti? Ar fi bine sa mergeti la un medic gastroenterolog;Faceti si un examen coproparazitologic, un test pentru evidentierea hemoragiilor oculte;examen sumar urina, urocultura, investigatii biochimice ( hemoleucograma cu formula leucocitara, VSH, glicemie, TGP, TGO, uree, creatinina); alte investigatii, eventual o colonoscopie, va pot fi recomandate de medicul gastroenterolog; numai bine
0
08-04-2008, ora 00:00
vale_vale
Nu este medic/terapeut
vale_vale
am 20 de ani!am sa ma duc la un doctor!va multumesc pt sfaturi!
0
23-02-2016, ora 22:15
Alyn1987
Nu este medic/terapeut
Alyn1987
Am aproximativ aceiasi problema...cum sa rezolvat la tine...?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •