dureri UMAR

18-04-2010
Emil-V
Nu este medic/terapeut
Emil-V
buna ziua, am cv probleme la umarul stang, acum vreo 5 luni cand m-am trezit sa ma dau jos din pat aveam o durere insuportabila la umarul stang crezand ca mi rupt sau ceva cu el, seara cand mam pus in pat nu aveam nici o problema, timp de vre-o saptamana nu l-am putut folosi findca ma durea, era ca o intepatura puternica.. dupa prima saptamana durerea a inceput sa se amelioreze totusi am fost la medicul de familie care acesta mia facut o trimitere la fizioterapie. Am fost la fizio dar din pacate nici un efect asupra umarului... Intre timp au venit sarbatorile si nu am mai luat nici o masura crezand ca va trece de la sine dar din pacate si in ziua de azi ma doare nu pot face mai nimic cu mana stanga, mai ales la unele miscari, cand intind mana in spate sau cand o ridic paralel cu corpul ma doare tare. NU stiu ce sa fac am fost la ortoped care ma trimis sa fac raze, am facut nu se vedea nimik pe film apoi ma trimis la pediatrie unde aici a spus ca nu poate sasi dea seama ce am si ma trimis sa imi fac vreo 10 analize la sange... Astept o parere sau ceva, propo am 17 ani si sunt mai sportiv de fel, cam de 3 ani fac sport intens...Printre care si haltere. Va multumesc
1 comentarii
0
18-04-2010, ora 15:17
luciana.l
Nu este medic/terapeut
luciana.l
Bună !Emil Dacă vei face un masaj Yumeiho vei scapa de durerea de la umărul stâng,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.