ma doare foarte tare in partea stanga jos sub coaste

15-03-2011
meli_08
Nu este medic/terapeut
meli_08
buna ma numesc melinda as dori si eu sa ma ajute cineva pe mine am o problema ma doare foarte tare in partea stanga jos sub coaste si dimineata mi se umfla mereu si trebuie sa merg repede la baie daca stau pe spate ma doare rau am facut control dar au spus ca nu am nimik dar pe mine ma doare zi de zi chiar daca stau in picioare sau nu, as dori sa stiu cam ce as putea sa am a da scaun nu prea am ar putea fi ceva cu intestinu?va multumesc si astept macar un raspuns ca ma simnt tare rau si nu stiu ce sa fac la revedere
5 comentarii
0
15-03-2011, ora 22:48
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti ecografie pelvina, eventual ginecologica. Dar probabil este colonul ceea ce simti tu, poate se acumuleaza gaze in aceea portiune spre sigmoid si de asta si nevoia imperioasa de a merge la toaleta. La gastroenterolog ai fost? Urmareste si ce mananci, vezi daca elimini cruditatile si eventual lactatele daca te simti mai bine.
0
16-03-2011, ora 17:19
meli_08
Nu este medic/terapeut
meli_08
buna eu am facut control ginecolog dar nu mia gasit nimik la fel am fost si la un chirurg si mia spus ca nu am nimik si mia facut ecograf tot si spune ca nu stie ce ar putea fi ca nu se vede nimik dar durerea o simnt si dimineata am o unflatura care e tare ca o piatra numai stiu ce sa fac mie si frica la gastrolog nu am fost dar am facut ceva analize la stomac si miau gasit heliobacter dar am urmarit tratament, numai stiu ce sa fac ca sa ot afla ce as putea avea eu sunt in italia aici nu am medic nu stiu ce sa mai fac sa pot afla ce am ca numai pot asa ma simnt rau zi de zi si obosita si durerea e mare si ma cam doare si capul.va multumesc ca miai raspuns la revedere
0
16-03-2011, ora 17:22
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Si de la helicobacter de simti asa...ti-au prescris antibiotice+antiacide? Ai grija, daca iei, ia numai ce ti s-a prescris si in plus ia ceva pentru flora intestinala, gen acidophilus, de la plafare (naturiste). Ramana la parerea ca poate de la colon vine senzatia si numai un gastro sau colonoscopie te ajuta sa stii cauza. Nu stiu cu ce te-as mai putea ajuta, cu drag oricand. Sa scrii de bine!
0
16-03-2011, ora 17:29
meli_08
Nu este medic/terapeut
meli_08
va multumesc foarte mult pt raspuns sincer sunt la pamant numia stiu ce sa fac ce sa cred ca nu am chef de nimik mereu cu aceasta durere am primit antibiotice si ceva pastile sa nu ma doara stomacul am facut 3 luni de tratament dupa care mam oprit acum nu iau nimik dar aceasta durere o am de 6 7 luni asa cand am fost in tara si am facut control ginecolog mia sp ca am un chistulet mic dupa care mia dat tratament am fost la alt ginecolog si mia sp ca nu am nici un chist si tot asa ma durea ca acum ar putea fi ceva chist?numai stiu si medici la care am fost spun ca nu am nimik dar imposibil ai dureri si nu ai nimik mi se pare ciudat nu?va multumesc as vrea sa stiu dumneavoastra ec medic sunteti?va multumesc de tot la revedere
0
29-03-2011, ora 23:41
meli_08
Nu este medic/terapeut
meli_08
buna ma numesc melinda am si eu o intrebare foarte importanta daca puteti sa imi dati un ras dupa ciclu cu vreo 4 zile prietenu meu a ejaculat in mine acum ma simnt cam obosita ziua am si un gust amar mereu in gat si uneori am greata ar putea fi i sarcina?astept raspunsul vostru va multumesc.am ciclu regulat mereu nu stiu cum se calculeaza cand poti ramane si cand nu.astept raspunsul vostru.la revedere
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.