dureri, crampe stomac... nu stiu ce poate fi, va rog un raspuns!!!

03-01-2013
atylla
Nu este medic/terapeut
atylla
De 4 zile ma confrunt cu dureri in capul pieptulul, mai mult sub forma de intepaturi, crampe, ele nu sunt continuue ci la intervale de 15-20 minute.Nu am avut dureri de cap, stari de voma.Aceste dureri se muta apoi in toata zona abdominala si spre partea inferioara..nici nu stiu cum sa le descriu exact mai mult simt crampe, junghiuri in diverse locuri, :capul pieptului, ombilic, partea de jos.si nu sunt continuue.Nu m am mai confruntat niciodata cu asa ceva...sunt speriata, am 31 ani.De la ce pot di acestea si carui medic sa m adresez?Multumesc.Am luat no-spa si ranitidina insa nu cedeaza.As vrea sa precizez ca am observat ca durerea, junhiul sa i spun asa pleaca din capul pieptului, de sub coaste cumva simt si apoi se lasa spre ombilic.
1 comentarii
0
04-01-2013, ora 03:48
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
-esti constipat?
- fa o analiza din fecale (scauna)poate ai paraziti intestinali sau Helycobacter?!?
(rezultatul il primesti in aceeasi zi)
intrebare:
- ai mancat?
- ai baut lichide?
si aceste doua daca, nu la "bagi in seama"tot dureri iti dau
sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •