durere îngrozitoare cervicala

12-12-2014
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
Salutare am 38ani 88kg si de câţiva ani am probleme cu cervicala am schimbat in timp ni ştiu cate perne pt dormit am schimbat 3saltele dar niciodată nu am reuşit sa dorm confortabil am facut masaje fizioterapie, infiltraţii care m_au lăsat pe moment dar durerile apar si iar o iau de la capăt, de câteva luni insa ma doare cervicala îngrozitor, nici nu mai pot dormi noaptea ca nu îmi găsesc poziţia ma dor umeri toracele osul stern si sub omoplaţi, câteodată nici nu mai pot sa respir de durere, am uitat sa precizez ca in toţii ani ăştia am făcut si rmnla coloana cervicala am făcut si ct cu substanta de contrastla cervicala niciodată ni sa văzut nimic anormal de sa_u mirat si doctorii de unde toată durerea asta, parca nimic nu îşi mai xface efectul, fac zilnic gimnastica pt cervicala am tot felul de creme antiinflamatoare, fac duşuri fierbinţi la gat dar parca in ultima perioada nimic nu îşi mai face efectulabia îmi pot mişca gatul nu stiu ca sa mai iau si ce sa mai incerc daca ma poate ajuta cineva cu iun sfat va rog
1 comentarii
0
22-12-2014, ora 01:40
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Daca la celelalte investigatii nu s-a vazut nimic, asa cum spuneti dumneavoastra, cred ca ar fi utila o scanare termografica in infrarosu.
Un tratament prin mezoterapie locala homeopata ar putea sa va ajute foarte mult.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.