durere suspecta la testiculul stang

08-07-2009
dumy_walker
Nu este medic/terapeut
dumy_walker
buna ziua. am 19 ani si am si eu o problema.. ce ma ingrijoreaza ft mult.
Acum 2 zile... dimineata, mai exact din somn.. am inceput sa simt o durere la testiculul stang.. destul de intensa.. dar in reprize...(MENTIONEZ CA NU M-AM LOVIT sau altceva de genul). Nu ma doare tot timpul (de exemplu, ieri m-a durut de dimineata.. si abia spre seara.. a reaparut durerea) Am mai simtit o "durere" ca asta de cateva ori..de scurta durata..
M-am "autoexaminat" sa zic asa...adica.. un autocontrol.. sa vad ce si cum "p-acolo"... si spre deosebie de testiculul drep.. cel stang e mai lasat.. si parca "pielea" ce-l acopera e mai "subtire" in comparatie cu dreptul..si in partea superioara a testiculului.. venele sunt ca "o punga cu rame" cum s-a exprimat cineva pe un forum (m-am interesat pe forumuri sa vad cam ce as putea avea)
Azi m-a durut doar in jurul pranzului. Eram prin oras.. cu treburi... si am simtit dureara cat am stat in picioare si am mers pe jos.
Din cate am citit pe net si am comparat cu problema mea.. ma gandesc ca ar fi o rasucire a testiculului in scrot...

Heeeeeelp! :( sper sa nu fie ceva grav :- ca ma gandesc la tot felu de "chestii" :|

Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.