durere stomac de la un kebap?

16-06-2012
coolgirlemi
Nu este medic/terapeut
coolgirlemi
Buna ieri am fost sa-mi inscriu licenta şi fiind ultima zi zarva mare, n am avut timp sa mananc nimik pana pe la ora trei cand am ajuns acasa. Asta nu inainte sa-mi procur un kebap de lg facultate. Dupa ce am mancat m-a luat o durere de stomac, foarte puternica in zona pieptului. Dupa ceva timp durerea mi-a coborat mai jos spre burta. Simt o mare apasare in toata burta, chiar si pe celelalte organe. E a doua zi si inca ma doare desi am incercat sa mananc aseara, durerea devenind destul de tare. Nici macar nu pot sa merg dreapta. Aseara am luat si doua pastilute aduse de sotul de la farmacie, acum vad ca sunt no spa 40, ma gandeam ca mi a dat ceva strict de stomac, cred ca era bun un dicarbocalm, simt ca am foarte mult gaz in stomac apasandu-mi toata burta.

ce sa fac sa scap de durerile astea?
3 comentarii
0
16-06-2012, ora 20:52
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Dicarbocalm si No-spa de 80 mg..Cu scaunul cum ai iesit ? Faci febra ?Ai varsat ?
0
18-06-2012, ora 18:12
Denisa01
Nu este medic/terapeut
Denisa01
Sincera sa fiu sunt constipata dar la me ii ceva normal pt nu prea mananc supe ciorbe. Si legat de voma sa intamplat intr-o noapte cand am avut o durere enorma de cap nu puteam sa imi tin ochii deschisi si atunci a fost primadata cand am vomat, de atunci cand simt ca mi rau mananc incontinu.
0
18-06-2012, ora 18:15
Denisa01
Nu este medic/terapeut
Denisa01
scz nu aici voiam sa scriu:d...sunt noua si ma descurc cam greu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: