durere stomac

05-05-2014
aditzzzza
Nu este medic/terapeut
aditzzzza
Identific durerea ca fiind de stomac. In toamna trecuta am luat creatina monohidrat dupa care am baut un cocktail alcoolic mojito.m am trezit dimineata(jur de ora 4) cu niste dureri de stomac ingrozitoare. De atunci am tot avut o senzatie ciudata la nivelul stomacului.
Mai mult seara am niste senzatii ciudate: ma doare in capul pieptului, stari de caldura etc. Am fost la urgente sapt trecuta si am fost diagnosticat cu pneumopatie acuta. Am luat 1 sapt augmentin si paracetamol dar nu cred ca a trecut complet. Am fost la medicul de fam si mi a spus sa continui paracetamol 1 sapt. Nu au disparut starile..cand fac efort fizic remarc ca le am.dar durerea de stomac e constatnta.
Ce imi recomandati? As face o analiza la stomac..
Alta întrebare: sa asociez starile de caldura dinainte de culcare cu nerefacerea completa a plamanilor? Nu stiu...orice sfat e bun venot.va multesc
3 comentarii
0
05-05-2014, ora 16:27
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ca sa puteti continua tratamentul in mod corect trebuie facute cateva investigatii. Va recomand o radiografie pulmonara
si o gastroscopie. Asa se va cunoaste starea plamanului si a stomacului si veti putea primi un tratament corect si eficient.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
05-05-2014, ora 16:30
aditzzzza
Nu este medic/terapeut
aditzzzza
S a efectuat o radiografie pulmonara cu ocazia "vizitei" la Urgente. Atuncimi s a recomandat augmentinul. Sa refac investigatiile? Va mulmulţumesc mult pt timpul dvs.
0
05-05-2014, ora 16:35
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Daca s-a facut radiografia, va recomand sa mergeti la control la un medic internist si el va hotara daca mai e nevoie sa faceti ceva.
Mai ramane sa faceti gastroscopia.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  •