durere spate partea de sus

02-09-2008
vasileo
Nu este medic/terapeut
vasileo
Buna ziua am 32 de ani sunt din Bucuresti. Am niste probleme legate de articulatii imi trosnesc oasele foarte tare chiar imi schartie asa, nu stiu cum sa explic durerea cea mai mare o am intre omoplati in spate si ma doare si pieptul de acum vreo doi ani a mai aparut o problema, mi sa blocat gatul si nu mai puteam sa misc capul in nici o directie aceasta problema a mai aparut de vreo 3 ori de atunci durerea este foarte mare. Eu am fost de cateva ori la medic legat de aceasta problema ultima oara la spitalul I.Cantacuzino Bucuresti am fost internat ambulatoriu si am facut o serie de analize si au iesit bune am urmat un trarament cu dicoflenac, paracetamol si midocalm dar mi sa spus ca nu am reomatism diagnosticul de pe biletul de externare este: Nevralgie Cervico-Brahiala Stanga. Vroiam sa mai spun ca in spate intre omoplati chiar si cand inspir imi trosneste spatele. Ce ar trebui sa fac? Va multumesc.
3 comentarii
0
02-09-2008, ora 00:00
Cosmin59
Identitate neconfirmată
Cosmin59
Incecati cu Red Reishi de la Aloha medicinal, -* cite 3/zi
Dr.Cosmin Badea



(*modificat de administrator)
0
03-09-2008, ora 00:00
vasileo
Nu este medic/terapeut
vasileo
am citit pe acel sait ca medicamentul este pentru cancer in special iar pentru intretinere spune a se lua 1 capsula pe zi pentru cancer 2 iar pentru cazuri mai grave pana la 9 capsule zi. Eu sunt un caz mai grav?
0
03-09-2008, ora 00:00
Cosmin59
Identitate neconfirmată
Cosmin59
Nu sinteti un caz grav dar nu este de neglijat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •