imediat ce vb la telefon ma dor urechile | Forumul Medical ROmedic

imediat ce vb la telefon ma dor urechile

08-04-2013
callisto
Nu este medic/terapeut
callisto
Buna seara. as dori si eu un sfat, imediat ce vb la telefon ma dor urechile, banuiesc si din cauza betisoarelor de baie, odata ce ies din dus insist cu aceste betisoare foarte mult pana ce ma dor, din cauza ca nu as vrea sa primesc un 'compliment' neplacut din partea cuiva.am renuntat la betisoare dar dupa dus simt un zgomot in ureche cum palpaie apa, sapt trecuta am si racit am facut infuzii cu ceai de musetel imediat am suflat nasul cu mucozitati galben verzui, simt dureri laterale deasupra urechii presiune in cutia craniana, iar cateodata simt ca ametesc, creierul nu mai are aer l-as simti ca si cum as fi baut sau n-ul simt deloc.
3 comentarii
0
08-04-2013, ora 08:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e nevoie de un consult ORL.. obligatoriu
sunt 2 probleme separat
Otita externa de la betisoare
si o sinuzita purulenta
pe forum gasiti si multe sfaturi cum tre sa tratati local aceste probleme
dar consultul e Obligatoriu
0
15-04-2013, ora 22:43
callisto
Nu este medic/terapeut
callisto
bunaseara D-l Doctor, va multumesc pt. atentia acordata.am fost la ORL mi-a dat Biorinil si Pinosol, mi s-a explicat ca posibil sa fie blocat vre-un canal sau posibil de-o sinuzita..Vreau sa va intreb despre Biorinil daca il pot lua mai mult de 4 zile d-l doctor nu mi-a specificat iar pe prospect scria maxim 4 zile, am incetat sa mai folosesc betisoarele dupa dus, ezit pe cat posibil folosirea telefonului, cand vorbesc il pun pe speaker, urechea nu ma mai doare dar simt o mica presiune in ureche, iar capul il simt ametit, amortit confuz, de parca as fi baut.am vizitat si cabinetul de neurologie, nici acolo nu m-a convins la fel mi-a zis de-o posibila sinuzita, encefalita sau meningita.sinuzita purulenta as putea sa o tratez acasa sau nu e indicat?...va multumesc mult D-l doctor.o searea minunata.
0
15-04-2013, ora 23:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poti schimba picaturile pe bixtonim.xylo.
mergi la radiologie...faci o radiografie SAF
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: