durere rinichiul stang si urinat des

27-11-2007
Ella_s
Nu este medic/terapeut
Ella_s
Buna! De 2 - 3 zile am inceput sa urinez foarte des ( de 4, 5 ori pe ora) si cu dureri. Incepand de azi noapte ma doare si rinichiul stang, e o durere permanenta. Ce ar putea fi? Si cum sa ma tratez?
5 comentarii
0
27-11-2007, ora 00:00
lus
Nu este medic/terapeut
lus
buna!cred ca ai facut o colica renala.trebuie sa consulti un medic.trebuie sa consumi multe lichide (ceaiuri, de preferat) si sa iti fie cald la picioare.poti lua Cistenal si antibiotic (Norfloxacin- 1 pastila la 12 ore, timp de 5 zile).sanatate
0
27-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Cu siguranta ai facut o infectie urinara.Nu este bine sa iei antibiotice pana nu-ti faci de urgenta o urocultura cu antibiograma si o hemoleucograma cu formula leucocitara.Pana iti vine rezultatul poti lua antialgice tip Neurofen, Movalis 15 mg supozitoare, lichide multe.
0
07-02-2008, ora 00:00
ramonicame
Nu este medic/terapeut
ramonicame
si eu am aceeasi problema. De vreo 2 saptamani urinez f des, dar urina pare curata mereu si am facut analiza de urina si nu a iesit nimic, nici o infectie. Si ma doare din cand in cand rinichiul drept. Daca are cineva idei de la ce ar putea fi.
0
28-09-2008, ora 00:00
clauditzza_84
Nu este medic/terapeut
clauditzza_84
si eu am avut aceasi problema, inca mai am, ma doare rinichiul stang si urinez des, sunt niste dureri sacaietoare, eu am avut colica renala, am primit tratament antibiotice:NOLICIN si antiinflamatoare :AULIN., m-a lasat durerea o vreme, intre timp mi-am mai facut analize, am fost si la urolog si la ginecolog sa vad daca nu era acolo problema, insa mi-au iesit bine analizele, iar eu continui cu aceeasi problema, nu stiu ce sa fac, poate imi dai vreun sfat
0
22-12-2009, ora 16:38
ionutx
Nu este medic/terapeut
ionutx
am j eu o intrebare de cateva zile ma doare rinichiu stang doar cand ma obosesc sau ma aplec mai tare se poate sa imi dati j mie un raspun dc ma doare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergarea la maraton poate provoca insuficiența renală acută
  • Cum ne putem distruge rinichii
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •