durere puternica de la umar pina la degetele miini drepte

23-04-2012
CASTIAS
Nu este medic/terapeut
CASTIAS
buna sunt sofia, am durere puternica la umar si mina dreapta sint in italia si medicii de aici m-au dezamagit, mi-au facut o injectie cu voltaren ceea ce a dus la ameliorare pina la 2 ore dupa care a inceput din nou, mi-au zis sa iau pastile pentru durere, am luat in plus si antireumatic si nu au nici un efect, noptile au devenit albe de atita durere, am fost din nou si mi-au facut injectie cu diclofenac asta nu a avut nici un efect, si mi-au zis ca nu stiu de la ce este la final mi-au zis sa pun GHEATA la umar, am dat si cu unguient, si nici un efect, a inceput sa ma doara si stomacul de atitea pastile ce-ma sfatuiti ca nu mai stiu ce sa fac am imbatrinit de atita durere si nopti nedormite, mi-au luat tensiunea si au zis ca e buna, cred ca macar asta stiu sa faca, multumesc mult
2 comentarii
0
24-04-2012, ora 20:24
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Bun seara ! Ne intereseaza in primul rand diagnosticul. Ar fi bine sa faci un RMN de coaloana cervicala, umar ( sau radiografie pentru umar) investigatii sangvine ( Hl, VSH, fibrinogen, proteina C reactiva, factor reumatoid), teste de conducere nervoasa si sa consulti un medic reumatolog, un medic neurolog. Poti consulta si un medic homeopat. Pentru ameliorarea simptomatologiei, as sugera Bryonia 15 CH 5 granule sublingual dimineata si seara timp de 1 luna si Gelsemium 15 CH 5 granule sublingual seara, 1 luna( remediile homeopate se iau cu 30 minute inainte de masa; este bine sa nu folosesti pasta de dinti mentolata si nici produse mentolate in cursul tratamentului homeopat);asteptam rezultatul investigatiilor; numai bine
0
08-05-2012, ora 00:18
CASTIAS
Nu este medic/terapeut
CASTIAS
buna sunt sofia si am urmat indicatiile dv dar fara nici un folos e la fel durerea ba am impresia ca durerea se amplifica am facut un obicei de a ma plimba prin casa sa mai uit de durere, nu stiu c sa mai fac va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.