durere persistenta la sani

01-08-2008
iris22
Nu este medic/terapeut
iris22
Am 22 ani iar in urma cu aprox 1 an au inceput durerile in jurul sanilor.Mai mult la cel stang.Am palpat sanii dar nu simt nimic.Durerile inca persista.Tin sa mentionez faptul ca inca nu mi am inceput viata sexuala.Astept un sfat, un raspuns.Va multumesc anticipat.
7 comentarii
0
01-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
mergi la o clinica si fa-ti o ecografie mamara la ambii sani.este posibil sa nu fie nimic dar mai bine sa fii sigura.si eu am o durere ca un junghi uneori la sanul stang de cativa ani si de atunci mi-am facut o gramada de ecografii si nu s-a gasit nimic.acum medicul endocrinolog mi-a zis sa iau niste capsule femicur se numesc si sa fac un tratament de 3 luni chiar daca nu am nimic la sani pt ca oricum nu imi dauneaza.ma mi-a zis sa iau si flamexil plicuri si sa iau cel mul unul pe zi doar atunci cad simt durerea, in schimb pastilele trebuiesc luate cate una pe zi timp de 3 luni.mergi si tu la o consultatie si vezi mai apoi ce iti spune medicul.succes!!
0
01-08-2008, ora 00:00
me ubyta lu razvy
Nu este medic/terapeut
me ubyta lu razvy
si eu pateam asa acum cativa ani.am mers la medic si am facut un ecomamar.era pubertatea ce si spunea cuvantu...am luat tratamente mai8 multe si anticonceptionale si alte tipuri...iar acum is ok.mentionez k eu aveam niste noduli mici.multa bafta.cel mai bine e sa mergi la un medic...
0
01-08-2008, ora 00:00
me ubyta lu razvy
Nu este medic/terapeut
me ubyta lu razvy
si eu pateam asa acum cativa ani.am mers la medic si am facut un ecomamar.era pubertatea ce si spunea cuvantu...am luat tratamente mai8 multe si anticonceptionale si alte tipuri...iar acum is ok.mentionez k eu aveam niste noduli mici.multa bafta.cel mai bine e sa mergi la un medic...
0
01-08-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un consult homeopatic ar fi foarte recomandabil in acest caz.
0
04-08-2008, ora 00:00
iris22
Nu este medic/terapeut
iris22
Va multumesc pt raspunsuri.As vrea sa l intreb pe domnul doctor Dragomir ce este homeopatia despre care spune dansul.Care este cauza si efectul acestei homeopatii?Multumesc inca o data.
0
13-08-2008, ora 00:00
lyanageorgescu
Identitate neconfirmată
lyanageorgescu
Durerile mamare sunt pe undeva normale in ultima parte a ciclului menstrual. Un consult trebuie bineinteles facut. La varsta aceasta se trateaza numai daca sunt suparatoare-de obicei Mastoprofen, Mastodinon. Ecografia ovarelor este deasemeni importanta.
0
23-09-2008, ora 00:00
iris22
Nu este medic/terapeut
iris22
Multumesc lyanageorgescu.Am facut ecografie si mi s a spus ca am anexita la ambele ovare.Durerile nu sunt in ultima parte a ciclului menstrual ci tot timpul.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • De ce mă dor sânii?
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  •