durere persistenta in gat

23-12-2009
evelina2u
Nu este medic/terapeut
evelina2u
Care sunt cauzele aparitiei cancerului de gat? Eu am avut 9 operatii dintre care 8 la polipi pe corzile vocale, ultima fiind la varsta de 7 ani ! Desi au trecut multi ani sunt foarte sensibila la gat. De cateva luni ma doare permanenta gatul.Medicii spun ca e doar rosu in gat, insa durerea nu mai trece cu nici o pastila. Am luat vitamine, injectii, ceaiuri si multe altele. Dupa operatii am ramas cu vocea ragusita dar acum de cand ma doare gatul am perioade cand imi pierd vocea de tot, si revine instantaneu dupa cateva zile. Am o senzatie i(un nod ), ca si cum m-ar strange ceva in gat Ce e drept, nu am facut nici o analiza decat pe baza de consult ! Mi-e foarte frica sa nu fie ceva mai grav avand in vedere sensibilitatea crescuta in zona gatului.Ce poate fi?Mentionez ca nu sunt fumoatoare dar locuiesc intr-o zona foarte poluata !
2 comentarii
0
24-12-2009, ora 08:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca esti cat decat constienta..
ar fi cazul de astazi sa lasi fumatul pentru toteauna..
sa nu mai folosesti NICIODATA bauturi acidulate..
si sa reduci la minimum.. acru( muraturi, otet) si.. fructele citrice.
daca nu ai puterea sa te lasi de fumat.. ce rost mai are 1 intrebare din mesajul tau?????/
0
24-12-2009, ora 14:21
evelina2u
Nu este medic/terapeut
evelina2u
Am mentionat in mesajul anterior ca nu sunt fumatoare, dar locuiesc intr-o zona foarte poluata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.