durere partea stanga a abdomenului...ce ar putea fi ??

08-04-2010
Christian_madrid
Nu este medic/terapeut
Christian_madrid
Salut.Cam acum 2 saptamani am simtit in partea stanga a abdomenului jos cum parca mi se umfla ceva in timp real...nu sunt dureri tot timpul..numai cand stau pe scaun...dar senzatia ca as avea ceva in plus este tot timpul, se amplifica mai ales dupa ce mananc si este deranjant..parca as avea o minge in mine in interior in partea stanga a abdomenului...azi durerea incepe sa se amplifice incet si sa se extinda pe toata partea stanga spre spate(spre rinichi presupun--sau asa am senzatia).Saptamana viitoare am programare la medicul meu sa vedem ce imi zice..intre timp daca i s.a intamplat cuiva as vrea sa stiu la ce sa ma astept..poate sa fie hernie ? sau probleme cu splina sau pancreasul ??
Va multumesc.
6 comentarii
0
09-04-2010, ora 10:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Suna a splina inflamata.
Nu ai voie sa bei rece, sa bei apa inainte de masa, sa mananci cruditati, sa mananci mancare calda.
Procura-ti faina de castane care are efect vindecator la splina si mananca zilnic un pic din ea.
Exista un remediu homeopat f. efectiv pt aceasta afectiune.
Daca nu te ajuta doctorul (ceea ce este sigur) mergi la o farmacie homeopata si cumpara remediul homeopat Ceanothus CH7 si suge cate 1 granula dimineata si una seara, sau la nevoie.
Daca nu te ajuta dupa ce ai luat 3-5 zile nu este remediu potrivit si trebuie sa-l lasi. Daca este bun continua asa pana la dispartota simptomelor (2-4 saptamani). Dupa 2 saptamani il poti rari la odata pe zi. Efecte secundare nu are caci este din plante si diluat extrem.
0
09-04-2010, ora 10:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Am vrut sa scriu "nu ai voie sa sa mananci mancare rece"
0
07-12-2010, ora 20:41
Fulea
Nu este medic/terapeut
Fulea
Am si eu o problema..ma doare in partea stanga dar nu sub coaste un pic mai jos doar cand tusesc sau stranut..cand stau pe loc (datorita faptului ca ma gandesc la asta, cred eu) simt ca am ceva acolo care se duce chiar in jos spre imbinarea piciorului cu corpul...nu stiu ce e si nu as vrea sa ajung la operatii (splina, hernie) si imi amintesc ca la 2 ani am fost operat odata de hernie deci nu cred e hernia..ma ajutati cu ceva sfaturi va rog ? in afara de mersul la medic.
Multumesc anticipat !
0
07-12-2010, ora 23:38
Christian_madrid
Nu este medic/terapeut
Christian_madrid
salut...nu stiu ce sa zic, eu am fost la medic, m-au trimis sa imi fac o ecografie abdominala si nu mi.a iesit nimic, Durerea a trecut de la sine la mine, dar m.a tinut cateva saptamani..sa zicem maxim 2 luni.Am baut multe ceaiuri, am fost mai atent la ce am mancat, nu am mai facut efort.Pana la urma tot la medic ajungi dar in cazul meu repet ca nu mi.au gasit nimic la ecografia abdominala.
0
08-12-2010, ora 09:21
Fulea
Nu este medic/terapeut
Fulea
ahham..okay.merci frumos :) sper sa treaca si la mine deja da semne ca ma lasa insa mi'e frica sa nu fie splina si sa se sparga ca la apendicita..de asta mi'e teama cel mai mult in rest nu ma afecteaza prea mult doar ca ma gandesc ca e ceva acolo si parca uneori simt o bila acolo :)
0
11-10-2016, ora 10:52
PAndrei
Nu este medic/terapeut
PAndrei
Salut, cum ai rezokvat pana la urma am si eu aceeasi problema...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.