durere partea stanga

17-01-2006
cristi_na
Nu este medic/terapeut
cristi_na
buna ziua. Am 37 ani, iar din vara trecuta au inceput niste dureri in partea stanga sub coaste. Am fost la ecograf si mi s-a spus ca totul este in regula. de atunci nu au mai aparut durerile pana acum o saptamana, dar in tot timpul acesta imi ghiortaie in partea stanga aproape permanent. Acum am o stare de oboseala, imi este somn tot timpul, sunt lipsita de putere. Va rog sa ma ajutati, sa-mi spuneti ce ar putea fi si ce ar trebui sa fac.Vva multumesc
3 comentarii
0
05-02-2006, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Va sfatuiesc sa va faceti analizele de rutina: hemoleucograma, ionograma sanguina, teste hepatice, sumar de urina si in plus un tranzit baritat pt. a vedea daca nu este ceva in unghiul stang al colonului care obstructioneaza partial lumenul. Este parerea mea, dar nefiind de aceasta specialitate este bine sa consultati un gastroenterolog.
0
09-10-2006, ora 00:00
diavolita
Nu este medic/terapeut
diavolita
buna...sunt noua aici pe forum...si as vrea daca aveti un raspuns pt mine...am fost si am facut analize..totul este bine dar am o durere in partea stanga...uneori ca o arsura...dureaza mai mult de o luna sunt zile in care nu ma doare dar durerea revine...nu stiu ce sa mai fac am fost la dr si au spus ca nu am nimik sunt prea tanara pt a avea dureri...am 28 de ani...durerea este uneori si sub san dar nu are nimik de aface cu sanul..mi-a fost frica...ce ar tr sa fac...tot timpul am stari de somnolenta obosesc repede...va multumesc mult
0
16-04-2008, ora 00:00
energy
Nu este medic/terapeut
energy
Buna ziua am shi eu o problema ma doare in partea stanga :( tare tare deci azi nopte :) p la 3 dimineatza a inceput sa ma usture shi ma lasa usor usor :( p urma iar ma apsa va rog sa ma ajutiti ce ar trebuei sa fac plz contact id energy_energy_alex pt ca nu stiu ce sa fac am fost la medici din adju ddar dejaba :((!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: