durere partea stanga

02-01-2014
Mary1212
Nu este medic/terapeut
Mary1212
In urma cu aproximativ 2 saptamani dupa munca, m-a luat o ghiara in partea stanga a inimii care m-a tinut in jur de 2 ore poate si mai bine...vroiam sa trag aer in piept adanc dar nu reuseam atat de tare ma tinea(in anumite pozitii se accentua chiar).Mentionez ca inainte de asta m-am zbenguit cu copiii, la un moment dat nu-mi mai simteam mainile atata cat i-am carat de ici colo.Ei de atunci simt in partea stanga sus o durere, uneori simt sub san parca, alteori mai sus spre gat, nici eu nu as sti exact unde.Durerea e mai mult constanta si depinde si de ce miscari fac...nu o pot numi chiar o durere..cred ca-i mai mult un disconfort.Sper ca m-am facut inteleasa si astept un raspuns din partea unui cadru medical.Am uitat sa mentionez ca am 27 ani daca conteaza.Va multumesc.
1 comentarii
0
03-01-2014, ora 18:56
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In situatii ca cea pe care ne-o descrieti dumneavoastra trebuie sa faceti de urgenta un consult cardiologic. Daca la cardiologie vi se spune ca nu e nici o problema care sa tina de inima, atunci va recomand sa faceti un consult neurologic. Poate fi o durere de tip nevralgie intercostala. Veti primi un tratament corespunzator si recomandarile necesare in ceea ce priveste regimul de viata. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: