durere mare in spatele ochilor

17-03-2009
micuta84*
Nu este medic/terapeut
micuta84*
buna ziua!

sora mea are de ceva timp o durere mare de ochi, durere este localizata in spatele ochilor.

si a facut control oftalmologic la Nova Optic si a spus ca este o oboseala cronica, cu vederea nu are probleme, ochii sunt sanatosi.

a luat vitamina A, magneB6- pastilute recomandate de acel medic.

durerea persista si cum se face noapte e mai accentuata. Are senzatia ca trebuie sa doarma neaparat ca sa poata astfel sa si inchida ochii.

nu sta in fata calculatorului daca ne gandim ca de la asta ar putea veni acea durere.

va rog sa mi spune ti parerea d voastra !

va multumesc!
3 comentarii
0
17-03-2009, ora 19:43
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Ce varsta are sora dumneavoastra! Consultul oftalmologic a constat si in cicloplegie? Daca nu, ar fi bine sa fie facuta; Ar fi bine sa faca si un consult ORL( sinuzita???), are probleme stomatologice???, prin urmare, ar fi indicat si un consult stomatologic ; de asemenea un consult neurologic si eventual un CT de orbite si cerebral; In functie de rezultatul acestor investigatii, ne putem orienta catre un diagnostic si catre un tratament; numai bine
0
18-03-2009, ora 08:43
micuta84*
Nu este medic/terapeut
micuta84*
sora mea are varsta de 21 de ani.

nu are problema stomatologice dar poate zilele viitoare o sa mearga la neurologie pentru un consult!

crede ti ca aceasta durere poate proveni de la organele genitale?(ma scuzati poate este aberant dar ne gandim la orice). la papanicolau ia gasit infectie cu HPV.

o sa revenim dupa ce va face controalele medicale indicate.

va multumesc mult!
0
18-03-2009, ora 09:16
micuta84*
Nu este medic/terapeut
micuta84*
multumesc mult de tot!

Sa de a Dzeu sa se poata rezolva si cu HPV-ul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  •