durere mare in gat la orice bautura rece.

21-11-2010
madalinamadalina
Nu este medic/terapeut
madalinamadalina
de doi ani ma baut o stical de apa inghetata la propiu dupa accea m-a durut groaznic gatul a trecut apropae 2 ani de atunci si gatul meu este foarte sensibil cand beau ceva rece nu pot bea suc acidulat deoarece ma doare gatul foarte tare as vrea sa scap de aceasta chestie si sa nu ma mai doara gatul de fiecare data

p.s: acum ma doare foarte tare gatul am baut un cappucino destul de calc. sim i0a afectat gatul de abia pot inghiti ma doare foarte tare si amigdala dreapta e foarte rosie

as vrea niste sfgaturi privind durerea mea groaznica in gat
2 comentarii
0
21-11-2010, ora 15:14
alexandra1616
Nu este medic/terapeut
alexandra1616
ai ramas cu o faringita probabil. de ce nu consulti un medic?
0
21-11-2010, ora 16:40
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
La fel a patit si mama mea
Durerea aparea de fiecare data cand consuma ceva rece. Plus senzatie de "os de peste in gat"
Pana la urma am convins-o sa mearga la medic.
Avea o iritatie urata cu secretii in rinofaringe si puroi in amigdale - nu stiu daca era deja cronic.A urmat un tratament de doua saptamani dar puroiul nu a disparut si a fost nevoie de un anumit procedeu de.apasare ca sa il scoata.
Apoi i-a dat tratament cu mai multe produse naturiste, ea fiind si diabetica nu am vrut sa ia prea multe med. Totusi a ramas si pe miolastan (sau ceva produs de genul asta) il va incerca cam doua saptamani pentru ca exista acolo un spasm care nu cedeaza si acesta probabil e pe sist nervos


Acum se simte bine. Sper sa gasesti un medic bun, nu mai amana!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.