durere la urinat, durere testicol si a picorului drept

29-01-2012
lupascu_ro
Nu este medic/terapeut
lupascu_ro
buna ziua sunt in cipru am fost la spital si la doctor privat nu stiu ce am..a inceput in urma cu 8 luni...durere la urinare si la ejaculare..si timp de 2 saptamani imi curgea un lichid incolor cand trageam de penis, , urina urat mirositoare.dupa acestea 2 saptamani nu mai aveam dureri la ejaculare si nici nu imi curgea lichid...dar a ramas durerea la urinare dupa 2 luni am fost la spital am facut analiza la urina si nu a gasit nimic, , am mai stat asa 1 luna jumate si a inceput intr-o noapte o durere in dreapta buricului ca de cutzit si mi-a amortit piceorul...(eram in concediu nu am baut nimic si nici efort nu facusem) am fost la medic si mia dat ceva pentru ulcer a zis sa nu mai beau...mi dat medoverine si remeprazole..am luat numai 2 zile pentru ca nu am avut incredere si m-am oprit...dupa inca o luna aveam o durere si in zona inghinala am fost la doctor privat si a spus ca am hernie inghinala si o infectie...mi-a dat pentru infectie norfloxocin...dupa ce luasem 3 zile pastilele penisul a inceput din nou sa aiba erectie ca inainte sa am aceasta problema...dar tot ma ustura la urinare si piceorul am luat singur doxacilcina si mi-a aparut ca o inflatura cat o boaba de fasole lipita de testicul...si apoi a inceput si o durere de testicole..am fost acum o luna la un doctor urolog am facut analize de sperma si urina..intre timp imi daduse tavanic 500 mg si ceva zitromax cred 4 pastile de o data a spus ca am prostatis.. dupa 2 saptamani mi-a trecut durerea de testicol..am fost la el si a zis ca urina si sperma e curata...dar tot ma doare la urinat...s-a uitat la testicole cu un aparat pe calculator...a spus ca nu am nimic..si mi-a bagat un fel de camera pe canalul...penisului.si a zis ca nu am nimic.eu tot am ramas cu durerea de piceor inghinala si la urinare va rog ajutati ma...
3 comentarii
0
29-01-2012, ora 21:15
lupascu_ro
Nu este medic/terapeut
lupascu_ro
am utiat sa precizez.dupa ce am luat singur ofloxacin si doxaciclina nu mai mirosea urat urina, , , si nu ma mai durea tare in zona inghinala...ma doare foarte putin
0
30-01-2012, ora 10:29
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Trebuie sa faci inca o analiza la urina si la secretia uretrala sa nu fie o boala cu transmitere sexuala, de ex clamydia..si mergi si la un chirurg, poate fi si o apendicita, daca zici ca se lasa pe picior.elimina toate variantele..nu mai lua singur tratament cu antibiotice, pt ca bacteria poate fi rezistenta la antibioticul repectiv..si a analiza se face dupa o saptamana de la intreruperea tratamentului cu antibiotic, ca sa nu iasa fals negativ..
0
01-02-2012, ora 17:05
lupascu_ro
Nu este medic/terapeut
lupascu_ro
multumesc pentru raspuns.facut 5 analize de urina inainte si am fost si la chirurg a spus ca am hernie inghinala si infectie...dar nu ma doare la ridicat...posibil cum a-ti spus dumneavoastra sa am infectie sexuala...pentru ca nu am mai precizat ca am facut sex anal inainte sa apara simtomele am sa fac iar analize si multumesc ca sunteti aproape ca sa comunicam daca tot ma doare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: