durere la testicolul drept

11-11-2011
sergiu2289
Nu este medic/terapeut
sergiu2289
Buna ziua; as ruga mult sa ma ajutati cu intrebarea mea care imi face tulburari Ceva timp in urma am avut o durere la testicolul drept dupa 5 zile de rabdare am fost la un urolug care ma examenat si am si primit 3 din 7 proceduri cu antibiotice
dupa care nu am mai fost la proceduri motivind ca ma simt bine si nu e neaparat dar bupa o saptamina de pauza durerea sa intors si am inceput sa primesc DORAMICIN deja am vro 3 zile dar nu prea vad schimbari ma gindesc sa nu fie din cauza serviciului deoarece lucrul imi este fizic si oricum ma gindesc sa nu prea ridic Vas ruga sa-mi dati un sfat ca deoarece ma pune pe ginduri Apropo diagnoza pusa de urolog este epidedinuta nustiu dupa cit de corect am scris. Va multumesc!!!!
2 comentarii
0
13-11-2011, ora 11:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Un tratament cu antibiotice trebuie dus pana la capat, nu trebuie intrerupt, chiar daca te simti mai bine nu inseamna ca si infectia s-a stins de tot. Continua tratamentul cu Duramycine cate zile ti-a recomandat medicul apoi mergi la un control din nou.
0
13-11-2011, ora 23:15
sergiu2289
Nu este medic/terapeut
sergiu2289
Va multumesc mult pentru ajutor voi merge la proceduri mai departe as vrea sa va mai intreb. Dupa cit timp dupa proceduri voi reveni la normal si voi putea din nou sa redic fara pericol ca se va intoarce durerile?
multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.