durere la sani

19-06-2010
maro
Nu este medic/terapeut
maro
Am si eu o problema, ma dor sanii foarte tare inainte de ciclu cu 15 zile, si am momente cand ma dor si dupa ciclu.mai tot timpul ma dor, dar nu de acum de cativa ani.Am facut echo mamar dar nu am nimic.poate cineva sa-mi dea un raspuns de ce ma dor ?
3 comentarii
0
19-06-2010, ora 22:28
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Hormoni, estrogeni si progesteron, pot fi cauza acestor dureri de sani.In principal progesteronul este cel care sensibilizeaza sani, el se secreta dupa ovulatie, cam din ziua 14-15 pana la menstra.

Multa sanatate!
0
20-06-2010, ora 01:32
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată d-nă Maro, durerea sânilor - mastodinia - este caracteristică perioadei de dinaintea menstrei pentru multe femei, din păcate.
Dacă susţineţi că analiza făcută nu evidenţiază nicio modificare malignă, puteţi să vă adresaţi unui medic naturopat pentru a vă prescrie remediul MASTODYNON - un produs naturist care conţine numai extracte naturale şi care este foarte benefic pentru ameliorarea sau tratarea tuturor indispoziţiilor care pot apărea înaintea perioadei menstruale, inclusiv nevralgii mamare. Nu luaţi medicamentul fără recomandare medicală!

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)


P.S. - Bine aţi revenit pe forum, d-nă doctor Cristina :-)
0
20-06-2010, ora 12:37
maro
Nu este medic/terapeut
maro
Va multumesc pentru raspuns.Ma bucur ca sunteti alaturi de noi si ne dati raspunsuri la problemele noastre.Sa va dea dumnezeu sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: