durere la mijlocul spatelui

05-06-2009
danada
Nu este medic/terapeut
danada
de cateva zile am o durere de spate, pe mijlocul spatelui.si parca durerea se propaga inspre fata spre sinul drept si brat.nu mai doare ca n prima zi dar e o durere suportabila.as dori sa stiu ce poate fi, poate fi de la plamani?dr de familie i a zis durere intercostala.ce ma sfatuiti?
1 comentarii
0
05-06-2009, ora 19:42
angiku
Nu este medic/terapeut
angiku
Acest gen de durere l-am avut si eu de ani de zile. Din cand in cand revine, nu e f placut. Am fost consultata de doctorul de familie care mi+a spus ca e fie vb de un muschi contractat care nu trece si durerea se lasa intr+adevar pe mana, fie de la coloana. Am facut radiografie la coloana, totul e ok. ramane muschiul si am observat ca mai ales la vreme rece se contracta si ma doare sau la oboseala si nu trece, tr luat antiinflamatoare si masat cu creme care au prprietati antiinflamatoare. La plamani m-a consultat tot medicul de familie si e ok, am avut si o raceala si cred ca daca era de la plamani se agrava pana acum, caci am asemenea dureri, pe perioade de ani de zile. Mergi totusi la medic, e cel mai indicat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.